רצח שאירע לפני כארבעה חודשים ברחובות פוענח בעזרת שני אנשים. הראשון הוא שוטר שנקלע למקום במקרה, והשני הוא מומחה לניתוח צילומי וידאו שצפה בתיעוד מצלמות האבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יעד הרצח של חוליית החיסול, שחבריה מקורבים לארגון פשע, היה ישראל עמר, מקורב לארגון פשיעה יריב. בתיעוד המצלמות נראה חיים רדא כשצעיף מסתיר את פניו. מצלמות האבטחה תיעדו אותו יורה בעמר לא פחות מעשרה כדורים. עמר ישב באותו הזמן מחוץ למספרה יחד עם חבר.

זה היה רצח מתוכנן בקפידה. בקרבת מקום המתין עמר עלאמה במכונית מילוט, ואראגו גטאנח תצפת ומסר לחוליית החיסול מידע על היעד. היו למחסלים גם דירת מילוט וטלפונים סלולריים מבצעיים שנרכשו במיוחד ליום הרצח.

"ירדתי מהאוטובוס ורדפתי אחרי הבן אדם"

הרצח פוענח והכל בזכות תושייה של שוטר שנקלע למקום במקרה. הוא שמע את היריות ופתח באש לעבר רכב המילוט שבו נסעו המתנקשים. הם ברחו מהמקום ובמהלך המרדף אחריהם השליכו את האקדח. די.אן.איי של הנאשמים, שנמצא על האקדח, הוביל למעצר.

"בדיוק שמעתי את היריות, ירדתי מהאוטובוס, רדפתי אחרי הבן אדם, הוא היה רעול פנים", תיאר השוטר בשיחה למוקד 100 של המשטרה. "אמרתי לו, עצור, משטרה! הוא הסתובב אליי, היה לו אקדח ביד. יריתי לכיוון, הוא עלה לרכב מאזדה, יריתי לכיוון הרכב והוא נסע. איזה באסה. כמעט תפסתי אותו".

הרצח במצלמות האבטחה (צילום: חדשות 2)
ירה בעמר לא פחות מעשרה כדורים | צילום: חדשות 2

"מדובר במקרה מצער", אמר בתגובה עו"ד רונן רבי, פרקליטו של הנאשם שנהג ברכב המילוט. "המדינה בחרה להגיש כתב אישום כנגד נאשמים שאין להם דבר וחצי דבר עם אותו כתב אישום. בסופו של יום, יתברר שההר הוליד עכבר ואותם נאשמים ישוחררו לביתם".

אחת הראיות המעניינות שהשיגו חוקרי ימ"ר מרכז הייתה חוות דעת של מומחה לניתוח צילומי וידאו שהעריך את גובהו של המתנקש על סמך צילומי מצלמות האבטחה במקום. ובכל זאת, פרקליטו של הנאשם שירה, עו"ד חיים אוחנה, טוען אחרת: "כאשר מדובר בירי ברחוב הומה באור יום, עדיין מדובר באדם שהקשר החזותי בינו לבין הלקוח שאני מייצג הוא מקרי בהחלט".

בשבוע שעבר הוגשו נגד הנאשמים ברצח שלושה כתבי אישום. הפרקליטות מייחסת רצח בכוונת תחילה גם למתצפת, גם לנהג המילוט וכמובן ליורה.