פרטים חדשים מתבררים הבוקר על רב סרן ע', קצין בכיר בחטיבה הדרומית בעזה, שדבר מעצרו בחשד לסחר בסמים שהוחרמו בגבול מצרים הותר אתמול לפרסום. בין היתר היה אותו הקצין להיות הקצין הראשון שאמור היה לקבל את פניו של גלעד שליט עם כניסתו לשטח ישראל.

עם זאת, כששליט שב לישראל, ע' כבר היה עצור ולכן קצין אחר קיבל את פניו בבסיס. לפי הפרסום ב"ידיעות אחרונות", מפקדיו של ע' הוכו בתדהמה עם המעצר. "מדובר בקצין ברמה גבוהה מאוד, מקצועית וערכית. הוא אף פעם לא אכזב. לא ברור מה קרה לו".

אמו של הלוחם שנהרג: "לא יודעת אם הראש שלו היה בצבא - או בסמים"

בתוך כך, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי רס"ן ע' היה מעורב גם בתקרית בה נהרג סמל נדב רוטנברג בגבול עזה, מאש מרגמת צה"ל. האירוע התרחש בינואר 2011, אז הבחינו תצפיות של צה"ל בכוח מחבלים סמוך לגדר ולמקום הוקפץ כוח צנחנים. כוח אחר פתח באש מרגמות לעבר המחבלים, אולם פגע בכוח הצנחנים וגרם למותו של נדב. את האישור לפתוח באש נתן הסמג"ד רפי פרץ, שביקש לסיים את תפקידו בעקבות האירוע.

נדב רוטנברג ז
נדב רוטנברג ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

רס"ן ע' היה זה שדחף לביצוע ירי המרגמות, אולם בניגוד לסמג"ד - נשאר בתפקידו. יהודית, אמו של נדב רוטנברג ז"ל, אמרה לעיתון "ידיעות אחרונות" כי "יומיים לפני יום כיפור עידכנו אותי על דבר מעצרו של הקצין. אני לא מבינה איך ע' נשאר בתפקיד אחרי הפאשלה הזאת. ביקשתי מהצבא לבדוק אם בתקופה של התקרית הראש שלו היה בתחום המבצעי - או בסמים".

10 עצורים, ביניהם גם שוטר מג"ב

יחד עם ע', קצין ממרכז הארץ בעל תפקיד רגיש בחטיבה הדרומית בעזה, נעצרו 9 חברים נוספים ברשת הסחר, בהם גם שוטר מג"ב. על פי החשד, הפעיל הקצין רשת ענפה, שסחרה בסמים שהוחרמו למבריחים במעברי הגבול הדרומיים, שהוא היה אמון על העברתם למשטרה.

בבדיקה שגרתית ברכב של שניים מהמעורבים, נתפסו 17 קילוגרם חשיש. אחרי חקירה ממושכת, הגיעו החוקרים למסקנה כי ייתכן ומצאו רשת הסוחרת בסמים שנתפסו במעברי גבול. בעבודה מאומצת, הצליחו חוקרי ימ"ר תל אביב למפות 10 מהמעורבים ברשת.

תפיסת סמים
150 ק"ג חשיש. הסמים שנתפסו | צילום: משטרת ישראל

הקצין שנתפס הודה במיוחס לו והודה במספר עסקאות כאלו. לטענת החשוד, הקבוצה סחרה עד כה ב-150 קילוגרם חשיש, ו-25 ק"ג הרואין, הנאמדים בשווי של 2.5 מיליון שקלים. עד כה נתפסו כמיליון שקלים מכספי הסמים, מתוכם 300 אלף שקל בתוך ארון בגדיו של הקצין בבסיס. בצה"ל בודקים את נוהל תפיסת ההברחות.

הרמטכ"ל בני גנץ עודכן בפרטי המקרה ואמר כי מדובר בפרשה חמורה אשר נחשפה הודות לערנותם של גורמי המשטרה הצבאית, העוקבים אחריה כבר מזה זמן. "במידה ויתברר כי יש מעורבות גם של הקצין, מדובר בכשל ערכי חמור", אמר הרמטכ"ל, "אני סמוך ובטוח שחוקרי המשטרה הצבאית יעשו עבודתם נאמנה לצורך העמדה לדין של המעורבים הרלוונטיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק