זה היה צפוי ולכן גם לא כל כך מפתיע, אבל בסוף השבוע התברר רשמית למשטרת ישראל שארגוני הפשיעה הגדולים כאן בישראל מרחיבים את פעילותם ונכנסים לתחום העגלות, אותן מפעילים צעירים ישראלים בחו"ל ומוכרים מוצרי קוסמטיקה מים המלח - בקניונים ברחבי העולם.

במקסיקו חוששים כעת לגורלו של שי גולן, איש עסקים ישראלי אמיד, שהפעיל עגלות בקניון בקנקון, מקסיקו. ביום שישי הוא נעלם וייתכן שנחטף. אור וירצר, שמנהל את העגלות שלו בקנקון, היה האחרון ששוחח עמו בטלפון.

"פתאום שמעתי איזה 5-6 יריות"

שי גולן. מי חטף את הישראלי?
שי גולן. לאן הוא נעלם? | צילום: חדשות 2

"דיברתי איתו במשך עשר שניות, הוא אמר לי שהוא הולך לסדר את הדברים בקניון", סיפר וירצר לחדשות 2. "אחרי עשר שניות בערך שמעתי פתאום איזה יריות, איזה חמישה-שישה כדורים, וצעקות בספרדית ובעברית ומאז התנתק לו הטלפון".

ברקע לדברים - מאבקי שליטה בין הקבוצה של שי גולן לבין קבוצת ישראלים אחרת שככל הנראה מופעלת בידי שתי משפחות פשע, מהמובילות בישראל. "תחילה הם דרשו דמי חסות", מספר וירצר, "ואחר כך דרשו שנצא מהקניון. הוא אמר לי' תצא מהמול, אני אשרוף אותך, אני אשרוף את המשפחה שלך, אני יודע איפה אתה גר, אני יודע איפה שי גר, תצאו, אנחנו לא רוצים אתכם שם'".

חוץ מאור וירצר, כל העובדים הישראלים האחרים חוששים לדבר. הקונסול הישראלי בקנקון ונציג משטרת ישראל בלוס אנג'לס נרתמו לסייע למשטרת מקסיקו במאמצים לאתר את שי גולן. ייתכן שהוא מסתתר, אומרים הערב במשטרה, אבל ייתכן מאוד שמדובר במשהו חמור יותר.

מכר של שי: "כל הקניון מפחד ממנו"

"לא קוראים לו באמת שי גולן", סיפר לחדשות 2 מכר של האיש, שביקש להישאר בעילום שם. "הוא החליף הרבה שמות, אבל לעובדיו ידוע ששם המשפחה המקורי הוא אלאלוף. הוא טוען שהוא מרמת אביב אבל זה לא בטוח בכלל. הוא מבוקש במשטרת מאליבו ולכן אסור לו להיכנס לארה"ב, כשאחד החשדות הוא הונאת כרטיסי אשראי".

שי מספר שהוא איש עסקים אבל רבים ממכריו טוענים כי למעשה מדובר במאפיונר שרימה הרבה מאד אנשים. "בתקופה שלו במקסיקו הוא איים על בעלי עגלות אחרים שיתנו לו את הסחורה, והוא פשוט השתלט להם על העגלות", אומר המכר, "כל הקניון מפחד ממנו, כולל הנהלת הקניון".

"יש לו שומר ראש שמסתובב איתו תמיד", ממשיך ומספר המכר. "העובדים שלו זוכים ל'פרסים' בדמות סמים. בעבר פורסם שהוא היה מעורב בירי על הדירות של עובדים בחברה אחרת שפועלת באותו אזור. יכול להיות שהבעלים של הקניון מעורב בחטיפה הזאת. יכול להיות שהוא אפילו ביים את החטיפה. אי אפשר לדעת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק