האם למחבל היהודי היו שותפים למעשי הטרור? המשטרה והשב"כ עצרו הבוקר את יוסף שפינוזה, בן 51, תושב ההתנחלות שבות רחל, בה התגורר גם יעקב טייטל, מי שמכונה "הטרוריסט היהודי" שנעצר כבר לפני כחודש.

החוקרים מסרבים לאפשר לפרקליטו של שפינוזה להיפגש עמו, איסור שיישאר בתוקפו עד מחר, כשיובא להארכת מעצר.

גם יעקב טייטל יובא מחר להארכת מעצר, רביעית במספר. טייטל נשלח אתמול לבדיקה פסיכיאטרית בבית החולים גהה. לפי התוצאות הוא אינו סובל מבעיה כלשהי חוץ מהפרעה קלה. משמעות הדבר - הוא כשיר לעמוד לדין.

ואולם, עורך דינו עדי קידר אינו מקבל את התוצאות וטוען שמדובר בבדיקה שטחית. ביום חמישי ייבדק טייטל פעם נוספת, הפעם על ידי מומחה בעל שם עולמי, ותוצאות אלו יקבעו סופית האם הוא כשיר לעמוד לדין.

החשד: שורת מעשי טרור ורצח פלסטינים

השב"כ ומשטרת ישראל התירו שלשום לפרסום פרשה ביטחונית חמורה בה מעורב על פי החשד יעקב טייטל (37), נשוי ואב לארבעה, תושב ההתנחלות שבות רחל שבשומרון. טייטל חשוד בביצוע שורה של מעשי טרור קשים לאורך שנים.

בין השאר, חשוד טייטל בהנחת מטען הצינור בביתו של חתן פרס ישראל למדע המדינה, פרופסור יעקב שטרנהל, לפני כשנה, ברצח שני פלסטינים ובהנחת מטען החבלה שהתפוצץ במשלוח המנות של הנער עמי אורטיז באריאל.

טייטל, יליד פלורידה שבארצות הברית, נעצר ב-7 באוקטובר לאחר פעילות מודיעינית במבצע משולב של השב"כ והמשטרה. הוא נעצר שעה שהדביק כרוזים בגנות הקהילה ההומו-לסבית. בחקירתו הודה טייטל כי תכנן וביצע באופן עצמאי שורה ארוכה של מעשים חמורים נגד מגוון רחב של יעדים לאורך שנים.

בחקירתו הודה טייטל, בין השאר, ברצח נהג מונית פלסטיני במזרח ירושלים ב-8 ביוני 1997 וברציחתו של פלסטיני נוסף, חודשיים לאחר מכן סמוך ליישוב כרמל שבדרום הר חברון. לדברי טייטל, המניח לשני מעשי הרצח היה פיגועי ההתאבדות שביצעו פעילי טרור פלסטיניים בישראל.