הפרופסור יונתן שונרי בן ה-79 מירושלים התלונן אמש במשטרה כי הותקף והוכה באכזריות בגן הפעמון. שונרי, שעוסק גם בטיפול אלטרנטיבי ובטיפולי מסאז', התבקש בטלפון להגיע לגן כדי להיפגש עם אדם בשם יאסר, שסובל מכאבים ברגליו. "כשנפגשנו", סיפר הפרופסור, "הצעתי שאדגים לו תרגיל שישפר את מצב הרגל".

"כשהוא הבין שאני לא מתכוון לעשות לו מסאז' ולטפל בו הוא אמר לי: 'אתה צוחק ממני? הגעתי כדי שתעשה לי מסאז'", סיפר שונרי. "מיד לאחר מכן הוא תפס אותי וקרע את מכנסיי". על המכנסיים עדיין רואים את כתמי הדם שנטפו מפניו של הקשיש. "הוא הכה בי באף ובשיניים בכל כוחו ופצע לי את השפה".

לדברי הפרופסור, רק בתום מאבק מצדו החשוד בתקיפה ברח, לא לפני שהוא הספיק לגנוב את ארנקו ואת מכשיר הטלפון של הקשיש. פרופסור יונתן שונרי, מומחה ללשון העברית ולתרגום ולפרשנות המקרא, מתקשה להבין מה היה הרקע לתקיפה. "יכול להיות שהוא ניסה לאנוס אותי, אני לא מבין מדוע אני, שאני בן 79, אהיה פיתיון לתאוותיו, אבל זו עובדה שהוא קרע לי את המכנסיים מיד".

במשטרת ירושלים בודקים את התלונה בזהירות וברגישות, נוכח סימני השאלה הרבים שעולים מהסיפור: מדוע הסכים הפרופסור המבוגר להגיע בכוחות עצמו לפגישה עם אדם זר בשעת ערב מאוחרת, ולהיפגש עמו בגן ציבורי. אבל על עובדה אחת אין מחלוקת: לא ייתכן שקשיש בן 79 יסיים כך מפגש עם אדם אחר.