הזמרת מרגלית צנעני נעצרה – ועולם הבידור כמרקחה. יחידת להב 433 של משטרת ישראל עצרה הבוקר את הזמרת מרגול, בחשד שהשתמשה לכאורה באנשיו של העבריין הבכיר עמיר מולנר, ששוחרר לא מזמן מהכלא, כדי לגבות חובות מאסף אטדגי, אמרנו של הזמר עומר אדם.

רוצים לקבל עדכונים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לב הסכסוך בין השניים הוא סביב כספים שמגיעים לה, לטענתה, בעקבות הצלחתו. ככל הנראה, הזמרת תבעה "דמי הצלחה" על הצלחתו של עומר אדם. בעקבות בוררות שנערכה על ידי בורר מוסכם על השניים מהעולם התחתון, חויב אטדגי לשלם לה – ולא עשה כך.

בין העצורים הנוספים בפרשה גם בנה של הזמרת, אסף לביא צנעני. בנה כתב כמה משיריו של עומר אדם, בהם השירים "אל תבכי" ו"את בלבי".

חוקרי המשטרה כלל לא חיפשו את מרגול. במסגרת חקירה שוטפת נגד מולנר ואנשיו – עלה נושא הסחיטה של אטדגי, והבוקר כאמור, התפוצצה הפרשה, שנחשפה לגמרי במקרה.

צנעני והחשודים הנוספים נחקרים במשטרה, שם יחליטו האם להביא אותה ואת החשודים האחרים עוד היום לבית המשפט ולבקש להאריך את מעצרם. מהממצאים והמעקבים של המשטרה עולה ש"חייליו" של מולנר הגיעו עד ביתו של אטגדי ואיימו עליו.

חוקרי המשטרה עקבו אחרי צנעני למקומות שונים בתקופה האחרונה וגילו בין השאר שהגיעה לנחם אבלים עם אדם נוסף בבית אחד מחייליו של מולנר בבית שמש, שנהרג בתאונת דרכים. במקום, חזרה צנעני ואמרה כמה אותו אדם סייע ועזר לה בתקופות קשות. המעצר לא נעשה כלאחר יד. החקירה בנושא מתנהלת זה זמן רב. גורמים במשטרה אמרו היום כי ייתכן שיהיו מעצרים נוספים בעולם התרבות הישראלי.

במקביל למעצרה של צנעני, נעצר ונחקר גם אמרגנו של אייל גולן, יוסי בן דוד, בהקשר לפרשה שנחשפה היום. חוקרי היחידה בודקים מהי מידת מעורבותו של יוסי בן דוד בפרשה. עו"ד רונן רוזנבלום, פרקליטו של בן דוד, מסר כי "מרשו מכחיש כל קשר לאירוע הזה. הוא מכיר את המעורבים בפרשה אך אין לו קשר עמה". לאייל גולן עצמו אין כל קשר לפרשה.

"אין שום קשר בין מולנר למרגול"

איש יחסי הציבור עופר מנחם אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט בשמה של מרגלית צנעני כי, "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב זה. לא ידוע במה הדברים האמורים, ברגע שתתבהר התמונה - נעדכן. מ"קשת" וערוץ 24 נמסר: "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב הזה ולא ידוע לנו במה דברים אמורים. אנו מקווים שהדברים יתבהרו במהרה". 

עו"ד מוטי כץ, סנגורו של עמיר מולנר, דחה בריאיון לערוץ החדשות כל קשר בינו לבין הפרשה. "זה מוסיף צבע לסיפור", הסביר עו"ד כץ. "אם זה מישהו שפעם דיבר עם מולנר או מכיר את מולנר ולמשטרה אין בעיה להגיד שזה איש של מולנר".

"למולנר אין שמץ של קשר לפרשה הזו ואני אומר את זה באופן נחרץ", אמר עו"ד כץ. "נתקלתי בחקירות כאלה עם מולנר. אין שום קשר בין מולנר למרגול".