אנשי השיווק של סמי הפיצוציות מצאו לאחרונה אפיק חדש להפצת הסחורה שלהם: באמצעות הודעות פייסבוק ואתרי אינטרנט הם מבטיחים לקהל לקוחותיהם הנאמן את החומרים במשלוח עד לפתח הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמי הפיצוציות מוכרים לציבור במגוון שמות - כמו "מיסטר נייס גאי", "מבסוטון", "דרגון פליי" ועוד רבים אחרים. הם אומנם נמכרים כקטורת, אך מתחת לדלפק דואג המוכר לעדכן כל קונה פוטנציאלי בעובדה שעישון החומר הירוק יספק לו חוויה דומה להשפעת מריחואנה.

"זה קטורת, זה חוקי לגמרי, 100% אחוז", קבע אחד המוכרים בשיחה עמו. במקרה אחר, סיפק שליח הסבר שאינו משתמע לשתי פנים. "מעשנים את זה בג'וינט: אתה לוקח סיגריה, שם קצת ומפורר", הוא הסביר. "בבאנג זה אותו הדבר. כתוב על זה שזה חוקי".

סכנה ברורה ומוחשית

בדיקת החבילה שהעביר השליח העלתה כי על האריזה נכתב באופן מפורש שמדובר בקטורת שאינה מיועדת למאכל. נוסף על כך, הודגש שם כי אין כל מניעה חוקית להשתמש בחומר - מה שממחיש את המעמד המשפטי המורכב של סמי הפיצוציות. הם ממשיכים להימכר בעקבות "משחק חתול ועכבר" בין היצרנים לבין המשטרה: אחרי שהאחרונה פושטת ומחרימה, משנים היצרנים את הרכב החומר כך שלא יהיה זהה לזה שנאסר בפקודת הסמים המסוכנים - וכך יכולים להמשיך לשווקו.

במשטרה הזהירו כי חרף המצב המשפטי, נשקפת למשתמשים בסמי הפיצוציות סכנה חמורה - בשל העובדה שחלקם מכילים חומרים מסוכנים בהרבה מרכיבי סמים אחרים.