פרשת "כוכב הצפון": ארגוני הפשע עורכים מצוד אחר עד המדינה שמסר למשטרה את המידע המפליל על בכירי העבריינים בישראל. "אני בטוחה שבסוף מישהו ישרוף אותו, ואני יודעת שמחפשים אחריו בשביל להתנקם", אמרה אמו של אחד החשודים.

במהלך היום התמלא בית משפט השלום ברמלה בפנים מוכרות. שני העבריינים המרכזיים בפרשת כוכב הצפון, עמיר מולנר וזאב רוזנשטיין, הובאו לדיון הארכת מעצר כשהם מלווים במאבטחים, אנשי שב"ס וכוחות משטרה גדולים.

רוזנשטיין נכנס לאולם הדיונים עם חיוך רחב על פניו, והחל ללחוץ ידיים לסובבים אותו כשהוא מנסה לשדר "עסקים כרגיל". למרות זאת, במהלך הדיון לא הצליח להסתיר העבריין שמרצה כבר עכשיו עונש מאסר ממושך, את דאגתו.

עד המדינה "נרקומן ומסכן"

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של רוזנשטיין ב-11 ימים נוספים. עוד הוחלט כי התנאים להם הוא זכאי בין כותלי בית הכלא לא ישללו.

זמן קצר אחר כך נכנס לדיון העבריין עמיר מולנר. פרקליטו של מולנר עו"ד מוטי כץ, טען שהמשטרה והפרקליטות חטאו ב"מוטיבציית יתר". לדבריו מעצרם של מולנר ורוזנשטיין נועד להוסיף צבע לתיק. למרות זאת הוארך מעצרו של מולנר בשישה ימים נוספים.

בשיחות שניהלו משפחות החשודים בבית המשפט מתברר כי המטרה מבחינתם היא עד המדינה ששיתף פעולה עם המשטרה והסגיר את העבריינים. לדבריהם מדובר באדם "נרקומן ומסכן", ומבטיחים כי לבסוף הוא יתפס וייענש.

פרשת כוכב הצפון, שפרטיה הותרו לפרסום אמש, חושפת שיתוף פעולה בין ארגון הפשיעה בראשותו של עמיר מולנר והארגון של משפחת כראג'ה. ראשי ארגוני הפשע חשודים בניסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. עוד נחשף כי זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, חשוד ברצח של שלושה עבריינים.