ארבעה ישראלים כבני 25 נעצרו בפרו בחשד שהיו מעורבים בפעילותה של רשת בינלאומית להברחת סמים. תחילת הפרשה כשאחד מבין הארבעה נעצר בנמל התעופה של הבירה לימה, אחרי שבכליו נתפסו יותר משלושה קילוגרמים של סם קוקאין.

הוא הועבר לחקירה ולאחריה נעצר. מאוחר יותר, פשטו כוחות המשטרה המקומית על אכסנייה שבה שהו שני חבריו של החשוד בלימה ועצרו אותם. חשוד נוסף נעצר במסעדה ישראלית בקוסקו.

במשרד החוץ מכירים את הנושא, אך סירבו להגיב לפרשה. עם זאת, גורם במשרד אישר את הפרטים. במשטרת ישראל הדגישו כי אנשיהם אינם מעורבים בחקירת החשדות, שנבדקים על ידי הכוחות הפרואנים בלבד. אי לכך, אין בידיהם מידע על המעשים המיוחסים לצעירים מישראל. בשלב זה לא ברור מה היעד לכאורה שאליו היו אמורים להגיע הסמים שנתפסו ברשותם.

"נעשה הכל כדי להחזיר אותם הביתה בשלום"

המקרה הזה מצטרף למקרים רבים שבהם נתפסים תיירים בפרו בחשד להברחות סמים עקב הקרבה לקולומביה, שתעשיית ייצור הקוקאין בה היא מהענפות בעולם. מחירו של גרם קוקאין בישראל מגיע לכ-400 שקלים, בעוד ביפן מחירו עלול לשלש עצמו.

עו"ד אורית חיון, פרקליטתם של החשודים מטעם "מגנוס חילוץ והצלה", סיפרה כי מרשיה הם "צעירים שיצאו לטייל ולראות עולם. כולם בני טובים, ללא רקע עברייני. צוות מהמשרד שלי כבר נמצא שם ואנו מקווים שהמשטרה הפרואנית תגיע לחקר האמת. נעשה ככל שאנחנו יכולים כדי להחזיר אותם הביתה בשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק