מכתב לאמא לאמא (צילום: חדשות 2, רויטרס)
קייט זיתוני וקרלה ברוני. ארכיון | צילום: חדשות 2, רויטרס

יותר משלושה חודשים חלפו מאז תאונת ה"פגע וברח" בתל אביב שגבתה את חייה של הצעירה לי זיתוני ז"ל. בעוד שבני משפחתה, חבריה וגורמים נוספים מנסים להפעיל לחץ על הרשויות בפריז להסגיר את שני דורסיה ולהעמידם לדין בישראל - התייחסה הערב לטרגדיה לא אחרת מאשר הגברת הראשונה של צרפת - קרלה ברוני.

לפני כחודש שיגרה אמה של לי, קייט זיתוני, מכתב מרגש לברוני שבו תיארה את חוסר האונים שעמו היא מתמודדת לנוכח הקושי למצות את הדין עם שני דורסי בתה - אריק רוביק וקלוד אייזיק. הערב היא קיבלה את תגובתה של אשת הנשיא סרקוזי, שהעביר לידיה נשיא צרפת בישראל.

"גברתי, התרגשתי לקרוא את מכתבך ואת השתלשלות האירועים. ברצוני למסור את תנחומיי ולהשתתף בצער המשפחה", כתבה ברוני.

באשר להודעת הרשויות בצרפת על כך שאין בכוונתן להסגיר את אייזיק ורוביק לישראל, כתבה ברוני: "דרישתכם לעשיית צדק לגיטימית לחלוטין ואני שותפה לה באופן מלא. אני גם מודעת לגל ההזדהות וההתגייסות החזק ששוטף את ישראל בשל הפרשה האיומה הזאת. ברצוני לציין שגם רבים מאזרחי צרפת נחשפו למקרה ולהזדהות עם המשפחה".

על שיתוף הפעולה עם ארצה בחקירת הפרשה, כתבה ברוני כי "ישראל וצרפת פועלות יחד באופן מעשי כדי להביא שההליכים שננקטו יושלמו במהירות וביעילות האפשרית, מתוך רצון לכבד את זכרה של לי ולהביא צדק לבני משפחתה".

קייט זיתוני כתבה: "כאמא, הביני אותי"

ברוני חתמה את מכתבה וכתבה לאמה של לי: "אני שבה ומביעה את השתתפותי בצערך ומודה לך על דברי הברכה ששלחת לי לרגל הולדת בתי, יוליה - חרף הנסיבות הקשות שהכו בך. ברגשיי הזדהות - קרלה ברוני-סרקוזי".

במכתב ששיגרה קייט זיתוני לאשת הנשיא הצרפתי כתבה לה: "כאמא, הביני אותי. עזרי להביא לדין את רוצחי בתי".

על המניע ליוזמה היא סיפרה: "ישבתי וכתבתי את המכתב מאמא לאמא. האינסטינקט של כל אמא הוא לשמור ולהגן על הילד שלה וידעתי שברגע שברוני תחזיק את התינוקת שלה, היא תרגיש את זה ותבין את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק