המשטרה התירה לפרסום את שמותיהם של שני הילדים שהושלכו אל מותם מגג בניין בן 11 קומות בתל אביב על ידי אביהם: יהב גור, בן חמש, ועדן גור בת ארבע. שעות לאחר הרצח המזעזע, מתבררים פרטים נוספים אודות הרוצח - אלי גור. גור, שהתגורר בחודשים האחרונים באור יהודה, היה בעברו שוטר סיור ופרש מתפקידו לפני מספר שנים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים הוגשה חוות דעת פסיכיאטרית לבית המשפט מטעם גור, שקבעה כי אינו מהווה סכנה לילדיו. את חוות הדעת הגיש לאחר שאמם של הילדים, רונית, התלוננה במשטרה כי איים לפגוע בה ובילדים.

עדן ויהב גור ז
יהב ועדן גור | צילום:

סגן מפקד תחנת טייבה, רב פקד ברק מרדכי, שהה עם האם מרגע קבלת התלונה במשטרה בשעות הצהריים ועד לקבלת הבשורה המרה מכל. "מיד הבנו שמדובר באירוע רגיש. הקפצנו מסוק, פרסנו כוחות ומחסומים וביצענו מגוון פעולות טכנולוגיות בניסיון לאתר את האבא", סיפר מרדכי. "הבשורה המצערת הגיעה בשעה ששוחחתי עם האם וניסיתי לדלות פרטים נוספים".

גור פרסם בעבר את קורות החיים שלו ברשת, ומהן עולה כי בשנים האחרונות עסק במספר עבודות שונות, בהן יועץ טכני לציי רכב, מנהל שיווק ומכירות ומנהל רכש ולוגיסטיקה בחברת בנייה. גור, שכתב על עצמו כי שירת "שירות צבאי מלא ביחידה מובחרת במסלול פיקוד", אף תיאר מספר תכונות אישיות בולטות שלו: "יסודיות, מוטיבציה גבוהה יכולת מימוש ויישום החלטות ותהליכים".

עדת ראייה: "הילדים נאבקו בו"

אילוסטרציה
זירת הרצח וההתאבדות, היום | צילום:

אחת הדיירות, שמתגוררת בקומה השביעית, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי שמעה צעקות רמות. "אחרי ששמעתי את הסירנות והאמבולנסים, רצתי למטה וראיתי את הגופות". לדבריה, "הילדים נאבקו בו. הם לא נתנו לו לזרוק אותם. זה לא הלך לו קל".

עדת ראייה אחרת שחלפה במקום גוללה גם היא את רגעי האימה. "הם לא רצו לקפוץ מהגג; הייתי למטה על המדרכה ושמעתי את הצרחות שלהם". דיירת נוספת בבניין אמרה, כי האב עבד במקום "ולכן הכיר את דרכי הגישה לשם". היא ציינה, כי למרות שבבניין מוצב שומר - "הוא הצליח להגיע לאן שהגיע. נראה כאילו הוא ממש תכנן מסע רצח עד הפרט האחרון".

"ידעתי שדבר כזה יקרה"

זירה, תל אביב, אבא ילדים, רצח
הבניין ממנו הושלכו הילדים | צילום: חדשות 2

עם היוודע דבר האירוע הטראגי, סיפרו מקורביה של האם כי היא שאלה כשהיא ממררת בבכי: "איך זה קרה? התרעתי, ידעתי שדבר כזה יקרה". פרקליטתה של האם, עורכת הדין אורלי יעקב, מסרה לחדשות 2 באינטרנט: "התרענו בפני כל הגורמים גם היום וגם בעבר. אחרי ההלוויה נבחן את תגובתנו".

גם מעסיקה של האם אמר כי "היא תמיד הודיעה שהוא מאיים עליה. אם זה בהודעות SMS ואם זה בפייסבוק. בכל האמצעים". לדבריו, היא התלוננה מספר פעמים במשטרה. "היא ידעה שזה מה שיקרה והיא התריעה על כך. זה אסון שאי אפשר להסביר במילים".

השליך את ילדיו מהבניין והתאבד

תחילתו של האירוע המזעזע היום (ד') בסמוך לשעה 15:30, אז התקשרה האישה אל תחנת המשטרה וסיפרה כי בן זוגה לקח בכוח את ילדיה ואיים להרוג אותם. אל הבית שבאזור השרון חשו כוחות גדולים וסגרו את האזור תוך שמסוק משטרתי מפטרל במטרה למצוא את האב וילדיו. מקץ 25 דקות התקבלה קריאה בקשר המשטרתי שבישרה על מציאת שלוש גופות בצפון תל אביב.

בקרב החוקרים התעורר החשש שמא מדובר באב וילדיו, והם ביקשו מהצוותים בשטח פרטים מזהים מאחד ההרוגים. לאחר מכן התברר גודל הטרגדיה: האב, בן 52 ושני ילדיו, בני שלוש וחמש, צנחו אל מותם ונמצאו כשהם מוטלים למרגלות הבניין.

רצח הילדים בתל אביב - הסיקור המלא:

האם: "התרעתי, ידעתי שהאב ירצח אותם"

הלם בבת חפר: "האב נראה נורמטיבי"

גבר השליך את ילדיו מהקומה ה-11 והתאבד