במשטרה מעריכים כי הנער בן ה-16 שהודה כי דקר אמש ערבי בירושלים ופצע אותו בינוני, עשה זאת ממניעים לאומניים ותקף בעבר אזרחים ערבים נוספים בעבר.

בצהריים האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של הצעיר, תושב העיר, בחמישה ימים. במשטרה מתחזקת ההערכה כי הנער תקף את הקורבן בשכונת רמת אשכול באמצעות אולר מתוך מניע לאומני. בנוסף נבדק חשד כי הוא אחראי למקרי תקיפה אחרים של ערבים בבירה ויידה אבנים לעבר פלסטינים ביישוב יצהר.

"לאור ההתפתחויות לא מן הנמנע כי נזמן את הנדקר להעיד שוב בהתבסס על העדות החדשה של הצעיר", אומרים במשטרה ומעריכים כי כתב אישום נגד החשוד יוגש בזמן הקרוב.

בחקירתו הודה הנער כי תקף את הקורבן בשכונת רמת אשכול באמצעות אולר, אך טען כי עשה זאת מתוך הגנה עצמית. "חששתי לחיי", הסביר לשוטרים.

הנדקר, תושב אחד הכפרים באזור ירושלים בן 42, הצליח לפני שהתמוטט להתקשר למשטרה ולהזעיק עזרה. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם במצב בינוני עם פצעי דקירה בבטנו והשתחרר הבוקר מבית החולים לאחר שהוטב מצבו.  

לפני 3 חודשים: יהודי פתח באש על ערבים

הסכין ששימשה לדקירת החייל? (צילום: יוסי זילברמן)
זירת הפיגוע בירושלים, היום | צילום: יוסי זילברמן

לפני כשלושה חודשים, בערב יום שישי, יהודי פתח באש לעבר שני ערבים בחניון גבעתי בעיר העתיקה בירושלים. שני הערבים, נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים הדסה הר הצופים.

היהודי שנעצר אז סיפר בחקירתו כי ירה לעבר השניים, גבר כבן 40 ונער בן 13,  תושבי שכונת סילוואן שבמזרח העיר, מאחר מאחר וחש סכנה לחייו.