חמישה גברים ונשים מאזור ירושלים נעצרו בשבועות האחרונים בחשד שניסו לסחוט את איש התקשורת החרדי וחבר דירקטוריון ביקור חולים דודי זילברשלג, כך התירה המשטרה היום לפרסום. שניים מהחשודים הם פרץ הירשנבוים ודודי רוט, מראשי עמותת "מאיר פנים".

על פי החשד, סחטו החמישה את זילברשלג בעקבות סכסוך כספי בינו לבין רוט והירשנבוים. בית משפט השלום בירושלים דן אתמול בפרשה והחליט לאשר פרסום חלקי של פרטיה. המשטרה סיימה את החקירה בעניין, והעבירה את המלצתה לפרקליטות, שהוגשה ככל הנראה לפני הגשת כתב אישום נגד חלק מהמעורבים בה.

תחילת הפרשה לפני כחודשיים, כאשר על פי החשד שלח אחד החשודים אל זילברשלג תמונות שבהן הוא מצולם בחברת צעירה יהודיה כבת 24, בחדר בבית מלון בעיר. התמונות נשלחו בהמשך גם לעורך דינו של זילברשלג ולבורר שהיה אמור להכריע בסכסוך הכספי.

זילברשלג נפגש עם הצעירה - ותועד

במקביל לכך, נשלחו אל זילברשלג מסרונים לכאורה מבעלה של אותה צעירה, תוך כדי איום שתמונות אלו ישלחו לאנשים נוספים המקורבים אליו. בעקבות המסרונים הללו, החליט זילברשלג להגיש תלונה במשטרה.

מהחקירה עלה כי זילברשלג אכן נפגש עם הצעירה, שחקנית תל אביבית בשם תום דרום, אך זו למעשה הייתה נערת פיתוי שנשלחה אליו והתחזתה לתורמת שאביה אושפז באחד מבתי החולים בעיר. לפי ממצאי החקירה, אמרה הצעירה לזיברשלג כי בכוונתה לתרום כסף לעמותה שעמד בראשה.

במשטרה חושדים כי זילברשלג והצעירה נפגשו שלוש פעמים, כאשר בפעם השלישית הם נפגשו בלובי של בית מלון ומשם עלו לחדר - כל זאת כאשר מצלמות סמויות מתעדות את המתרחש. את המצלמות התקינו, על פי החשד, חוקרים פרטיים, לאחר רוט והירשנבוים פנו אליהם על מנת שירגלו אחרי זילברשלג. בהמשך צפוי להיות מוגש נגד החשודים כתב אישום חמור.

ארגון מאיר פנים: אין לנו קשר לנושא

רחלי איבנבוים, מנכ"לית ארגון מאיר פנים מסרה בתגובה: "אנו במאיר פנים ניזונים אך ורק ממידע שמקורו באמצעי התקשורת. אין לנו כל מעורבות שהיא בנושא. אנו מבקשים להזהיר מכל פגיעה בארגון ובאנשים להם הוא מסייע מדי יום. מאיר פנים מאכילה, מסייעת ועוזרת מידי יום לעשרות אלפי נזקקים בישראל, זו המשימה שלשמה כולנו כאן ובה נמשיך ונתמיד".

"ידינו בנתינה, ליבנו בתרומה, ויומנו כולו מוקדש למען אוכלוסיות נזקקות בישראל. כך הם הדברים מאז נכנסתי לתפקידי לפני כשנתיים וכך תמשיך מאיר פנים לפעול, במלוא המרץ והאמונה. נושא הפרשה אינו קשור לפעילות הארגון ובקשתנו היא להמשיך ולאפשר לארגון, שעומד בכל אמות המידה של שקיפות ניהולית להמשיך ולעזור מדי יום.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק