במשך כשלוש יממות חיפשה המשטרה את המוזיקאי אילן בן עמי, החשוד ברצח זוגתו לשעבר דפנה בר ציון ז"ל שגופתה נמצאה בדירתו בתל אביב בערב יום חמישי בשבוע שעבר. הציבור, שנענה לבקשתה של המשטרה לעזרה - סייע לה למצוא לבסוף את החשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה חשפה את השיחה בין מוקדנית 100 לאחד האזרחים שהתקשרו אתמול (ראשון). "אני רץ בטיילת בתל אביב, ואתם מבקשים את עזרת הציבור בחיפוש אחר אילן בן-עמי", אמר למוקדנית.

"יש פה מישהו דומה לו בטירוף, עם אותו זקן, עלוב כזה, הולך עם בגדים כאילו מהפח זבל. ממש דומה לו", המשיך האזרח שטילפן למשטרה. מאותו רגע ואילך יצרה המוקדנית קשר עם אזרחים נוספים שהתקשרו ועם השוטרים שבשטח, ותוך זמן קצר נתפס בן עמי.

במשטרה מספרים כי במוקד 100 התקבלו אתמול שיחות רבות של אזרחים שדיווחו כי הם מזהים את החשוד בביצוע הרצח, אחריו חיפשה המשטרה. שוטרי הסיור שהיו מודעים לחשיבות ולעדיפות של הטיפול בחקירה הזו, נענו באופן מיידי לקריאות וביצעו את הבדיקות הנדרשות.

בסופה של ההקלטה ניתן לשמוע את אחד משוטרי הניידת שהגיעה אל החשוד, כשהוא מזהה את אילן בן עמי ומודיע על כך למוקדנית. "אני רואה אותו", הודיע השוטר למוקדנית, "כל טלפון שתקבלי מעתה של אזרחים על החשוד, תבטלי אותם". שוטר אחר סיכם במכשיר הקשר: "עבודה יפה".

מוקדנית משטרה (צילום: חדשות 2)
"עבודה יפה". ארכיון | צילום: חדשות 2

בר-ציון (50) הייתה בעברה זמרת רוק והוציאה מספר אלבומים. בשנות ה-80 הקימה הרכב בשם "מטרופולין", שהופיע במספר מועדונים בתל אביב, אך לא זכה להצלחה רבה. בסוף שנות ה-90 הוציאה בר ציון שני אלבומים, שכמה סינגלים מהם זכו להשמעות רבות בתחנות הרדיו. כמו כן, בבעלותה היו מספר מקומות בילוי בתל אביב ובהם מסעדת "סוזנה" בנווה צדק.

בני משפחתה של בר ציון החלו לדאוג לה כבר משעות הצהריים ביום חמישי. בשעה 16:00 אף יצרו בני המשפחה קשר עם המשטרה, דיווחו כי אינם מצליחים להשיג אותה וכי ישנו חשש לביטחונה. במשטרה פתחו בחיפושים אחריה, ומספר שעות לאחר מכן איתרו את רכבה בקרבת דירתו של מי שעד לא מזמן היה בן זוגה.

אין תמונה
דפנה בר ציון ז"ל

סמוך לשעה 19:30 הגיעה בתה של בר ציון אל דירתו של בן זוגה לשעבר, אילן בן-עמי, שם מצאה את גופתה מוטלת ועליה סימני אלימות קשים. לצוותי מד"א שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה.

בן עמי, הידוע בעיקר בשל השתייכותו ללהקת הרוק "הברירה הטבעית", הוא גם מפיק מוזיקלי וכותב שירים. כמו כן, יזם והפיק בן עמי את אלבומי "בייבי אוריינטל", אלבומי שירי ילדים בסגנון מוזיקת עולם. בעבר שיתף פעולה עם מוזיקאים רבים, ביניהם אביתר בנאי, שם טוב לוי, אתי אנקרי, דוד ד'אור, שלמה גרוניך, ברי סחרוף, אלון אולארצ'יק ועוד.