כדורגל אמור להיות משחק תחרותי בין שתי קבוצות המרכיבות 11 שחקנים בכל אחת מהן. המטרה: שכדור המשחק יחצה את קו השער. האמצעים: שימוש ברגליים בלבד, ובישראל מתברר שגם כסף.

סיום העונה שעברה בליגה א' צפון, הליגה השלישית בחשיבותה בישראל הייתה מותחת מתמיד - מכבי ג'ת אל-אהלי ושכתה עירוני סעיד אום אל-פאחם התמודדו על עלייה לליגה הלאומית, רק שאז ניסה ברכאת וואהב, שחקנה של אום אל-פאחם, להטות את תוצאת המשחק של ג'ת במחזור האחרון מול מכבי טמרה תוך הצעת שוחד כספי לחברו, טארק עבאס.

תפשל - ותקבל חוזה

וואהב הוקלט על ידי חברו עבאס, כאשר הציע לו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, לפחות על ההקלטות, "תעשה קונג-פו, תקבל כרטיס אדום ותגרום להפסד קבוצתך בטמרה". "הייתי בדילמה", מספר עבאס, "בהתחלה לא ידעתי אם רק לדחות את ההצעה או לעשות מזה סיפור"

בהתאחדות לכדורגל לא היססו ופנו לאשר ויצמן, מבעלי משרד החקירות על מנת שיפתח בחקירה. החקירה גילתה פרט מעניין נוסף, הצעד של וואהב, לשעבר שחקן בליגת העל, תואמה יחד עם מאמנו סמיר עיסא שנחשב לאחד המאמנים המוערכים במגזר.

ברכאת נשבר בחקירה

כאשר זומן בהתחלה וואהב ברכאת אל משרד החקירות "ויצמן-יער", הוא הכחיש את החשדות המיוחסים לו. אך לאחר זמן מה הוא עומת עם ההקלטות המפלילות. "סמיר (המאמן) ביקש ממני לבדוק איתו מה לגבי השנה הבאה, אם הוא יסכים לשחק אצלנו בלאומית, הצעתי לו את החוזה לעונה הבאה, בתנאי שיעזור לנו לעלות".

אחרי העדות המצולמת הזו, לא נותר לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל אלא להרשיע את השניים ולגזור עליהם שנתיים הרחקה מעיסוק בכדורגל. ההרשעה הזו היא סופו של סיפור עצוב על הכדורגל שלנו, משום שלכולם ברור שלא מדובר באירוע חריג בליגות הנמוכות. השאלה היא, מה קורה בליגות העליונות של הכדורגל הישראלי?

עירוני אום אל-פאחם: מדובר בקנוניה

מעירוני "סעיד" אום אל-פאחם נמסר בתגובה: "הייתה בסיפור זה קנוניה נגדנו. 'חיפשו' את המאמן ואת השחקן והצליחו 'להפיל' אותם ואותנו. אנחנו עדיין מאמינים בחפותם ובחפות הקבוצה."

פרקליטו של ברכאת מסר בתגובה: "מרשי לא ביצע את העבירה שיוחסה לו. את ההאשמות השווא טפלו שחקני קבוצה יריבה, במטרה שקבוצתם תעפיל לליגה הלאומית, על חשבון קבוצתו של מרשי. מזימה זדונית זו צלחה בידם. יש להבהיר כי העניין כולו נדון כעת בתביעה שהגיש מרשי כנגד ההתאחדות לכדורגל בבית משפט המחוזי בתל אביב."