אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

שוב חשד לתקיפה מינית בקרב בני נוער: לפני כשבועיים הוגשה תלונה במשטרה על ידי הורי נערה בת 13 מצפון הארץ, שטענו כי ארבעה בני 16 ביצעו בבתם עבירות מין באחד ממתחמי החנויות באזור, תיעדו את המעשים ואף הפיצו אותם בתכתובות מייל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדות הנערה הועברה לידי חוקרת ילדים ובסיומה נעצר אחד הנערים, שמעצרו הוארך עד היום (ב'). בעקבות התפתחות החקירה, נעצרו אתמול שלושה קטינים נוספים החשודים במעורבות במעשים. הם יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בדלתיים סגורות בבית משפט השלום בעכו.  

על פי החשד, הקטינים ביצעו בנערה מעשה סדום לפני כשבועיים, וצילמו את המעשה. במשטרה מעריכים כי הסרטון לא הגיע לידי נערים נוספים ונשאר בידי ארבעת החשודים, אך הנושא נמצא בבדיקה.

החשוד המרכזי בביצוע המעשה, בן 17.5, הודה בחקירתו בקיום היחסים, אך טען להגנתו כי אלו התקיימו בהסכמה, על רקע היכרותו המוקדמת עם הנערה. מעצרו הוארך עד מחר וכך גם מעצרם של שלושת החשודים הנוספים. הארבעה מיוצגים על ידי עורכי הדין עידית רייכרט, יובל זמר וסהאר פאר - והכחישו את המיוחס להם.

בשבוע שעבר הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד 11 קטינים בגילאי 16-12 בגין עבירות מין ואונס בקטינה בת 12 ממרכז הארץ. על פי כתב האישום, הנערים ביצעו בנערה את העבירות המיוחסות להם בכמה מפגשים. במהלך החקירה נעצרו כ-20 נערים בחשד שהיו מעורבים במעשה.

באחד המקרים נאנסה הנערה בשטח בית הספר. לקטינים מיוחסות גם עבירות מין חמורות בהן מעשי סדום ומעשים מגונים. על פי כתב האישום, האונס בוצע בחדר בבית ספר באזור המרכז בשעות אחר הצהריים.

יתר המפגשים אירעו במהלך חודש דצמבר האחרון. בכתב האישום יוחסו לקטינים מפגשים במספר הזדמנויות עם הנערה במקומות ציבוריים, חניונים ודירות. במהלך המפגשים ביצעו הנאשמים במתלוננת על פי החשד עבירות מין חמורות בזה אחר זה, כל אחד לחוד ובחלק מהמקרים גם ביחד. את המעשים ביצעו תוך שהם מודעים לגילה, לחוסר הסכמתה, ותוך ניצול מצבה שמנע ממנה להביע הסכמה חופשית.

באחד המקרים הנערים תקפו את הנערה בביתו של אחד החשודים. במקרה אחר, אחד הנאשמים הביא את הקטינה כמתנה ליום ההולדת של אחיו הצעיר. הדיון עצמו מתקיים בדלתיים סגורות בשל גילם הצעיר של המעורבים במקרה הקשה.