זה היה עוד ערב שגרתי בשכונת מגורים בעכו בחודש ינואר האחרון. נהג מונית הוריד אישה מבוגרת ממכוניתו, נער רכב על קורקינט - עד שהחלו היריות. ניסיון חיסול בלב העיר שתועד כולו במצלמת אבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גבר חבוש בכובע וחמוש באקדח החל לירות לכל עבר. מיד אחר כך נמלטה מהמקום קבוצה של צעירים, כשבמקביל שמשות של מכוניות חונות נפגעו ואזעקות של כלי רכב החלו לפעול.

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז חיפה בשבוע שעבר היורה הוא צעיר בן 20, תושב העיר עכו, שהואשם בניסיון רצח. הוא הגיע לסגור חשבון עם אדם עמו היה מסוכסך. מחקירת המשטרה עלה כי האיש הצליח לירות 16 קליעים לפני שנמלט מהמקום.

היעד לחיסול, שעמד על המדרכה יחד עם חברו, הבחין במתרחש, פתח בריצה שבמהלכה נורה מאחד הכדרים שפגע בו, ונפל במקום. הוא נפצע קשה מאוד ומאז הוא מאושפז בבית החולים. האירוע התרחש לא רחוק מבניין עיריית עכו ותחנת המשטרה העירונית שממוקמות באותה השכונה.

"הוא לא התכוון לתוצאה, הוא מצר עליה ומאחל החלמה מהירה לפצוע", אמר עו"ד מאהר תלחמי, סניגורו של הנאשם. "בשל הסכסוך בו היה מעורב הוא חשש לחייו, ולכן עשה את הצעד הזה כהגנה, במטרה להפחיד את אלה עמם היה מסוכסך".