חשד לרצח בדרום. ארכיון
זירת רצח. צילום ארכיון | צילום: עופר אשטוקר, אשדודנט

חשד לרצח על רקע לאומני: ג'ורג' סעדו, תושב רמלה בן 51, נורה אמש סמוך לחצות ברחוב הזית העיר. צוות של מד"א שהוזעק למקום מצא אותו מוטל ברחוב עם פצעי ירי. הוא פונה לבית החולים "אסף הרופא", שם נלחמו הרופאים על חייו, אולם הבוקר נאלצו לקבוע את מותו.

חובשי 'איחוד הצלה', שהגיעו אמש לזירת הירי והעניקו לאיש טיפול ראשוני עד הגעת אנשי מגן דוד אדום, סיפרו שהאיש נורה מרכב חולף. על סמך עדותם, נערכו סריקות באזור, בניסיון לאתר את הרכב שנמלט מהזירה.

כוחות משטרה עצרו במהלך הלילה מספר חשודים קטינים, שהועברו לחקירה בתחנת המשטרה בעיר. חקירת נסיבות האירוע הועברה לימ"ר מרכז ונערכת בשיתוף עם השב"כ. אחת האפשרויות היא כי הרקע למעשה הוא לאומני ולא פלילי.

"למיטב ידיעתי כל העצורים הם קטינים", אמר הבוקר ראש העיר רמלה יואל לביא, בריאיון לגלי צה"ל. לדבריו, היחסים בין התושבים הערבים ליהודים בעיר טובים ואפילו טובים מאוד, ולהערכתו האישית מדובר באירוע על רקע פלילי ולא לאומני.

"ג'ורג' יצא מתחום השכונה עם כלבו, והמשטרה בהחלט עשתה עבודה טובה כאן. הרצח התרחש בשטח פתוח, והמשטרה חקרה את העקבות והגיעה לחשודים, שחלקם קשורים ישירות לירי", אמר לביא.

ששת החשודים יובאו בצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום ברמלה. עו"ד גיורא זילברשטיין, המייצג שלושה מתוך החשודים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בתלמידי בית ספר בני 15. הם מכחישים קשר למיוחס להם. החקירה בראשיתה ונצטרך להמתין ולראות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק