כדורגלן
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

אוהד כדורגל זועם שלא היה מרוצה מתפקוד הקבוצה היריבה, חשוד שבחר להביע את כעסו בדרך חריגה וחשף את איבר מינו לעיני האוהדים על המגרש. כוח שיטור שנכח במקום עצר אותו יחד עם שוער ואוהד נוסף בחשד להפרת סדר, ולאחר דיון בבית משפט השום בעכו הוחלט לשחררם בתנאי שיתרחקו ממגרש הכדורגל בחצי השנה הקרובה.

זה קרה במשחק הכדורגל שנערך אתמול בליגה ג' בין דיר חנא להפועל בועיינה במגרש בכפר כבול. לטענת עדי ראייה, המשחק התנהל תחת חילופי קללות בין השחקנים והאוהדים משתי הקבוצות, כשבמהלך המשחק קם לפתע האוהד של דיר חנא, ועשה תנועות מגונות לעבר הקבוצה היריבה. לא עבר זמן רב עד שזכה על פי החשד לתגובה דומה משוער הפועל בועיינה.

שוטרים שהיו במקום עצרו את השוער, והבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו, יחד עם שני צעירים נוספים בשנות ה-20 לחייהם, שחשודים בהפרת סדר. המשחק אגב, הסתיים ביתרון 1:0 לפועל בועיינה.

חבר בכיר בהנהלת קבוצת דיר חנא, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי השוער של הפועל בועיינה הוא זה שעשה מעשה מגונה כלפי האוהדים, ולכן זכה לתגובה מצד אותו אוהד שנעצר.

"קללות נשמעו במהלך כל המשחק ולבסוף המשטרה התערבה ואיימה להפסיק את המשחק", סיפר המאמן אכרם סאלם והוסיף: "תמיד יש אלימות, אבל אנחנו לא יכולים לשלוט בזה".

שחקן בכיר אחר מליגה ג', אומר שהאלימות שרואים בליגת העל היא כאין וכאפס לעומת זו שמתרחשת בליגות הנמוכות. "הבעיה שאצלנו אין מצלמות שמתעדות את זה", הסביר. חבר בהנהלת אחת הקבוצות סיפר לחדשות 2 באינטרנט שראה את השוער מטפס על הגדר ומנסה לקלל את האוהדים, אך המשטרה הורידה אותו מהגדר ועצרה אותו.

מדובר בתקרית אלימה נוספת, שמצטרפת לשורת אירועים אלימים בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה. האחרון שבהם, שהביא את הענף לשיא באלימות, הוא הקטטה האלימה שפרה בסיום משחק העונה בליגה הלאומית ביום שישי האחרון, בין שחקני הפועל רמת-גן לבין בני לוד ומאמנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק