תלמיד תיכון נדקר בבית ספר, ארכיון
כנופייה השתלטה על בית הספר? אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

האם כנופייה השתלטה על בית ספר במזרח ירושלים והפכה את יושביו לבני ערובה? בניגוד לפרסומים בכלי תקשורת אחרים, משטרת ירושלים דוחה על הסף את הטענות העולות בפרסומים בעניין האירוע בכפר עקב.

מהמשטרה נמסר כי לא היה כל ניסיון השתלטות של חמושים על בית הספר בכפר עקב וכי מדובר בתקיפה של חשוד שזהותו ידועה למשטרה על רקע פיטורי אחיו של התוקף על ידי אשתו של מנהל בית הספר. האישה משמשת כמנהלת בבית ספר אחר. עוד מציינים במשטרת ירושלים כי, "ההודעה על תקיפתו של המנהל הגיעה למשטרת מחוז ש"י וזו פעלה במהירות כדי לוודא את אמיתותה. במקביל הועבר המידע על המקרה למשטרת ירושלים".

על פי המשטרה, מפקד התחנה והחוקרים ביקשו ממנהל בית הספר להתלונן כדי שהמשטרה תוכל לפתוח בחקירה אך כשהגיע לתחנה חזר בו. היום בבוקר נדרש המנהל להתלונן בעניין והוא עשה כן, בעקבות זאת נפתחה חקירה. במשטרת ירושלים מדגישים בתוקף כי הפרסומים בכלי תקשורת אחרים הינם "חלקיים, מלאים באי דיוקים ומבוססים בחלקם על אירועים שהתרחשו בעבר".

תקיפה או כנופייה?

מוקדם יותר הערב פורסם כי כנופייה השתלטה על בית ספר בירושלים עם נשק חם, ואיש לא מתערב. לפי הפרסום, כנופייה נכנסה לבית ספר עירוני בכפר עקב, הנמצא בתחום המוניציפלי של הבירה. אנשי ה"כנופיה" שהיו מצוידים בנשק חם ובסכינים השתלטו על בית הספר והפכו את התלמידים והמורים לבני ערובה למשך כשעה וחצי. הפניות למשטרה לא הועילו, בנימוק שהמקום נמצא מחוץ לגדר ההפרדה.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: מדובר במקרה חריג וחמור ביותר. מינהל החינוך בעיריית ירושלים הורה למנהל להעביר את הנושא באופן מיידי לטיפול המשטרה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי משטרת ישראל פתחה בחקירה לבדוק את נסיבות האירוע וכי האחריות על אבטחת בית הספר מוטלת על המשטרה.