נלחמים במחאה: שוטרי משטרת תל אביב פינו אמש את מאהל המחאה שהוקם בשכונת התקווה בעיר. במהלך הפינוי נעצרה אחת הפעילות, צעירה בשם קרן סלמן, שתובא בשעה הקרובה לדיון בהארכת מעצרה.

סלמן חשודה בתקיפת שוטר והפרעה לסדר הציבורי. עורך דינה ברק כהן, טוען כי הצעירה "עמדה בצד הדרך וביצעה מחאה לגיטימית כאשר חמש שוטרות זינקו עליה, ומסביב 40 שוטרי יס"מ אבטחו".

"המשטרה חייבת לאפשר את המחאה הזו", הוסיף עו"ד כהן. גם המאהל שהקימו הפעילים בגינת לוינסקי בדרום תל אביב פונה במהלך הלילה.

בתוך כך, הבוקר החליט שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב דניה קרת-מאיר, לבטל את תנאי השחרור המגבילים של שלושת פעילי המחאה שנעצרו בהפגנה בתל אביב במוצאי שבת.

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו הנחה היום את מפקדי מחוזות המשטרה, במסגרת הערכת המצב השבועית, "לגלות רגישות וסובלנות כלפי המפגינים". לפי הודעת המשטרה, המפכ"ל הדגיש בדבריו ש"על מפקדים ושוטרים לגלות איפוק וריסון כלפי המפגינים ולאפשר כל ביטוי של מחאה לגיטימית ובלבד שפעולות המחאה אינן פוגעות בחוק, בסדרי השלטון, בשגרת החיים ובסדר הציבורי".

"נמשיך להפגין"

ההגבלה כללו איסור על השתתפות במחאה מכל סוג למשך 30 יום והרחקה ממתחם המאהל ברוטשילד למשך שבוע. השלושה התחייבו בפני השופטת להימנע מהפרות סדר.

יותם ישי, אחד המפגינים שנעצר אמר כי, "אנחנו שמחים שבית המשפט אמר בבירור למשטרה שהתנאים המגבילים בהם שוחררנו לא הגיוניים. זהו מאבק חשוב על דמותה של מדינת ישראל ואנו נמשיך להפגין. מקווים שעוד אזרחים רבים יצטרפו למאבק".

עו"ד אן סוצ'יו מהאגודה לזכויות האזרח, שייצגה את השלושה, ציינה כי: "לשמחתנו בית המשפט עצר את המשטרה ומנע ממנה משימוש שרירותי ובלתי סביר בתנאי השחרור ממעצר כאמצעי להגבלת חופש הביטוי והמחאה של מפגינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק