פרסום ראשון: היום נחקר אחד מראשי משפחת הפשע אבוטבול, פרנסואה, ביחידה הארצית לחקירות פשיעה חמורה ופשעים בינלאומיים (היאחב"ל) בפתח תקווה.

שמם של האבוטבולים, המשפחה ששולטת בנתניה, עולה הרבה בכותרות בשבועות האחרונים. הזמנתו של פרנסואה לחקירה מוקדם יותר היום מגיעה לאחר התנקשות באחד מחייליו, נתי אוחיון, פשיטה גדולה ומפורסמת על בתי הקזנו של המשפחה בנתניה והארכת מעצרו של אחיינו, אביב אבוטבול, מוקדם יותר היום.

היום, כאמור, הוארך מעצרו של אביב אבוטבול, בנו של צ'רלי ואחיינו של פרנסואה בחמישה ימים. במסגרת המאבק של המשטרה במשפחות הפשע בנתניה עצרו חוקרי היאחב"ל את אבוטבול אמש בדירתו בעיר. במהלך חיפוש בביתו מצאו החוקרים אקדח מאולתר עם כדור בקנה ומשתיק קול.

"אלמלא היה מדובר באביב אבוטבול, לא היינו מגיעים לכן היום", אמר סניגורו עו"ד דוד יפתח שהכחיש את החשדות המיוחסים למרשו וטענה כי הנשק שנמצא אינו שייך לו.

אבוטבול שוהה כעת במעצר בית עד תום ההליכים בגין תיק נוסף שמתנהל נגדו על עבירות דומות. לפני כחודשיים עצרה המשטרה את אבוטבול לאחר שבחניון הבניין בו הוא גר נמצאו שני אקדחים ורימון בתוך ארון כיבוי אש. לאחר כחודש מעצר החליט בית המשפט לשחררו ממעצר בית בשל חולשת הראיות נגדו.

לפני כשלושה חודשים התחיל מבצע "אורות בלימה", בו הכריזה המשטרה כי היא הולכת "לחנוק" את ארגוני הפשע. עם הפרסומים הקשים על סכומי עתק שמגלגלות המשפחות, המשטרה תיאלץ להמשיך בפעילות נקודתית וחזקה כדי להשיג את היעדים.