זירת הרצח, חודש יוני האחרון
זירת הרצח, חודש יוני האחרון | צילום: שרון רביבו

בן למשפחת פשע ידועה באזור השרון ושני קרובי משפחתו נעצרו היום (ד') לפנות בוקר, בחשד למעורבות בתכנון וביצוע החיסול הכפול בפתח תקווה לפני כחמישה וחצי חודשים, בו נהרגו ערן פרטוש ואלי עורקבי ליד בית הספר "שמעוני" בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלשי ימ"ר מרכז פשטו על בתיהם ועצרו את השלושה. הם נלקחו לחקירה בליווי כוחות גדולים של משטרת מרכז. המשטרה בודקת חשד לפיו הרקע לחיסול הוא סכסוך הוא כספי.

הרצח הכפול התרחש בחודש יוני האחרון. אלמונים רכובים על אופנוע ירו למוות מטווח קרוב באלי עורקבי, בן 35, וערן פרטוש, בן 42, שניהם תושבי פתח תקווה. אדם נוסף, פועל בניין שהיה במקום, נפצע באורח קשה מהירי. במשטרה העריכו אז כי החיסול התרחש במסגרת סכסוך בין ארגוני פשיעה.

השבוע: נעצרה חשודה נוספת בפרשה

בתחילת השבוע נעצרה חיה אלפרון, בת למשפחת הפשע המוכרת, בגין מעורבות ברצח בפתח תקווה. אלפרון שוחררה ממעצר לאחר יום. המשטרה ממשיכה לבדוק את מעורבותה בהזמנת הרצח הכפול.

מהדיון עלה כי אחד הנרצחים, אלי עורקבי, הוא קרוב משפחתה של החשודה, ושלושה שבועות לפני הרצח היא בילתה עמו באתר "מיני ישראל". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה ב-12 יום, אך בית המשפט האריך את מעצרה ביממה אחת בלבד.

"המשטרה החליטה לשחק אן דן דינו", אמר עורך דינה של אלפרון, עו"ד משה יוחאי. "לעצור, לשחרר, לעצור ולשחרר דמויות בעלות שם משפחה מוכר שמאדירות את המשטרה. אין לה עבר פלילי ושום ידע או רקע בפשיעה. המעצר הזה הוא יותר ממגוחך. לכולם ברור שהמשטרה מנסה לתפוס כותרות על חשבון שמה של אלפרון".