התקבלה הכרעה: המשטרה מייחסת לנהג המשאית, שדרס אתמול למוות שישה בני אדם בתאונת דרכים קשה בנשר, עבירות של הריגה ושל נהיגה בקלות ראש. מעצרו הוארך בשבעה ימים. בתוך כך הביעו היום בני משפחתו של נהג המשאית השתתפות בצערן של משפחות הקורבנות והודיעו כי בכוונתם לערוך מחר ביקורי אבלים בדיר אל אסד ובאכסאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים", אמר היום לחדשות 2 באינטרנט סלאמה אבו סיאם, קרוב משפחתו של הנהג. "הוא מאוד מצטער על המקרה. הוא לא חשב לרגע אחד שדבר כזה יכול לקרות". אבו סיאם הדגיש כי "הוא בחור טוב, ילד חרוץ שאוהב לעבוד. זה מקרה חריג".

תאונה קטלנית בנשר (צילום: חדשות 2)
המשאית הפוגעת אתמול בנשר | צילום: חדשות 2

הנהג הפוגע מאושפז עדיין בבית החולים במצב בינוני, עם חבלות חמורות בכל חלקי גופו. בהמשך הוא צפוי לעבור ניתוח. לצד מיטתו שוהים אמו וקרובים נוספים. "מחר ניסע לכפרים של המשפחות שאיבדו את יקיריהן כדי להביע את צערנו", הוסיף אבו סיאם.

ההרוגים בתאונת הדרכים בנשר (צילום: חדשות 2, almadar.co.il)
ההרוגים בתאונת הדרכים בנשר | צילום: חדשות 2, almadar.co.il

מוקדם יותר היום הביע חאליד דראושה, דודו של הנער חמד בן ה-14 שנהרג בתאונה, כעס על נהג המשאית: "שייקח אחריות. הוא הרג שש נפשות בשביל משכורת של 200-300 שקלים. יש הרבה אנשים שעובדים ומטיילים באזור הזה. מה הוא חשב לעצמו?".

סוכת אבלים בכפר דיר אל אסד (צילום: חדשות 2)
סוכת האבלים בדיר אל אסד | צילום: חדשות 2

במשטרה ממשיכים גם היום לחקור את נהג המשאית הפוגע. היום האריך בית המשפט את מעצרו של הנהג בשבעה ימים, בדיון שנערך בהיעדרו בשל אשפוזו. "הוא בהלם מהתוצאה החמורה מאוד של התאונה", אמר היום גיא כפרי, עורך דינו של הנהג. "הוא עשה ככל יכולתו כדי למנוע פגיעה באנשים".

תאונה קטלנית בנשר – הסיקור המלא:

שישה הרוגים בתאונת דרכים בנשר

עדי ראייה לתאונה בנשר: "זה נראה כמו זירת פיגוע"

מד"א: "מספקים מנות דם לבתי החולים"

החשד המרכזי: התאונה נגרמה בשל מטען יתר במשאית

נהג המשאית: תושב רהט בשנות ה-30 לחייו

שני בני דודים נהרגו בתאונה: "גם במותם היו ביחד"

בני משפחות ההרוגים: "שהנהג ייקח אחריות, הרג 6 נפשות"