משחק מסוכן
התושייה הצילה את בעל הבית | תמונת AVI: רויטרס

תושב שכונת רמות בבאר שבע התעורר הלילה לאחר שחש צמא, וניגש למטבח על מנת להכין לעצמו כוס תה. לפתע הבחין האיש בקולות חשודים מכיוון חלון המטבח. כשהתקרב לראות מה פשר הקולות, גילה להפתעתו הרבה פורץ המנסה להיכנס לביתו.

הדייר לא איבד את עשתונותיו ולקח סכין מטבח מאחת המגירות כדי להגן על עצמו. לדבריו, הפורץ שהבחין בו ניסה לתקוף אותו והוא בתגובה דקר אותו בזרועו. הפורץ הפצוע נמלט על נפשו והדייר מיהר להזמין את המשטרה.

השוטרים שהוזעקו לביתו ערכו סריקות בשכונה ואיתרו את הפורץ החבול, תושב הפזורה הבדואית בנגב, כבן 24. יחד עמו נעצר גם קטין נוסף שהסתתר מחוץ לבית. הפורץ הופנה לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי - ומשם הובל היישר לתא המעצר. בשעות הערב הוא יובא בפני שופט להארכת מעצרו.

רק לפני חודש וחצי: בעל הבית ירה למוות בפורץ

לפני כחודש וחצי ירה תושב מושב באיזור המרכז בפורץ שנכנס לביתו. הוא נפצע קשה ומת מפצעיו בבית החולים. בעל הבית עוכב לחקירת משטרת השפלה. בימ"ש השלום ברמלה הטיל צו איסור פרסום גורף על פרטי החקירה.

"חוק דרומי", שעבר בכנסת ביוני השנה נועד להגן על תושבים מפני פורצים וקבע כי אדם לא יישא באחריות פלילית "למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ לבית, בכוונה לבצע עבירה". החוק התקבל בעקבות המקרה של החקלאי מהדרום, שי דרומי, שירה והרג פורץ שחדר לשטח החווה שלו במטרה לגנוב עדרים.