פרטים חדשים מכתב האישום שיוגש מחר נגד הזמרת מרגלית צנעני נחשפים הערב. בכתב האישום יפורט כיצד אמרגנה לשעבר אסף אטדגי נעתר לאיומים ואיפשר הופעה פרטית של הזמר הצעיר עומר אדם בהנחה משמעותית. אנו נעביר שידורים חיים מבית המשפט כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המפורט בכתב האישום, מתברר כי במסגרת האיומים שהפעילה לכאורה מרגול באמצעות העבריין מיכאל חזן, אטדגי נתן לחזן כרטיסים להופעות של עומר אדם בקיסריה. מדובר בכרטיסים היקרים ביותר, בשווי אלפי שקלים.

במקרה אחר, נאלץ אטדגי במסגרת האיומים להסכים לשלוח את עומר אדם להופעה פרטית באירוע משפחתי בהנחה מפליגה של אלפי שקלים.

הבוקר: דומרני שוחרר למעצר בית

אחרי שנעצר בשבוע שעבר בקול תרועה רמה במסגרת פרשת מרגול, היום החליטה המשטרה בצעד מפתיע לשחרר את העבריין שלום דומרני ממעצר. דומרני נשלח למעצר בית במושב עוצם בדרום.

דומרני נחשד בכך ששיתף פעולה עם צנעני בהפעלת גורמים עברייניים שסחטו את אמרגנה של מרגול, אסף אטדגי. ביחידה הכלכלית של המשטרה ובפרקליטות ערכו דיונים אינטנסיביים במהלך סוף השבוע בשאלה אם יש מקום להגיש כתב אישום נגד דומרני, אולם בסופו של דבר הוחלט לשחררו בשלב זה למעצר בית.

"זאת פשוט בדיחה", אמר לחדשות 2 באינטרנט פרקליטו של דומרני, עו"ד משה שרמן. "ביום חמישי הם הלכו על הארכת מעצר של חמישה ימים, וכבר אז אמרתי שאין נגדו ראיות. אמרתי לשופטת: 'יצמחו לי שערות על כף היד אם יהיה כתב אישום'. חומר הראיות לא משקף מאומה. כפי ששלום דומרני שוחרר, אין שום סיכוי שמרגול תישאר במעצר".

עורך הדין הוסיף כי "התיק הזה שווה כקליפת השום. אין לו שום קשר לפרשייה הזו, ולא ברור לי למה שלום דומרני לא יכול לדבר עם אנשים. המשטרה פשוט ירדה מדעתה".

מרגול תואשם מחר בסחיטה באיומים

צנעני בדיון האחרון בבית המשפט (צילום: עודד קרני, MAKO בידור)
צנעני בדיון האחרון בבית המשפט | צילום: עודד קרני, MAKO בידור

מחר צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד מרגלית צנעני, בעבירות של סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. לכתב האישום תצורף בקשה למעצר עד תום ההליכים, אך משיחות עם גורמים שונים עולה כי בפרקליטות ובמשטרה לא יעמדו על רגליים אחוריות להשאיר את מרגלית את צנעני במעצר.

בסופו של דבר צפויה להיות הסכמה לשחרר אותה למעצר בית - משתי סיבות: האחת - אין לה עבר פלילי, עניין שבהיבט המשפטי הוא בעל חשיבות; השנייה - מהתייעצויות עם גורמי מקצוע עולה כי אסור לשבור את מרגלית צנעני נפשית. יש לך תקדימים לא טובים מהעבר.

השלב הבא הוא גיבוש עסקת טיעון, אך גם בה צפויה להיות התלבטות גדולה בכל הנוגע לניסיון המשטרה להפיל את המטרות האמיתיות בפרשה הזאת - מיכאל חזן ושלום דומרני.