רוז פיזאם ז"ל  (צילום: חדשות)
"אל תדבר על המזוודה". רוז פיזאם ז"ל (חדשות 2) | צילום: חדשות

פרטים חדשים על רצח הילדה רוז פיזאם נחשפים בסרט שצילמה המשטרה לקראת פתיחת משפטם של הנאשמים ברציחתה של הילדה, סבה רוני רון ואמה מארי פיזאם – כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב".

על פי הסרט, מייד לאחר הבאתם של בני הזוג לראשונה לתחנת המשטרה, ניסתה מארי לשבש את החקירה. "אל תספר על המזוודה האדומה", אמרה האם לבן זוגה רוני רון, שהגיב מייד ואמר "אל תדברי הם יכולים לשמוע, אל תדברי", כל זאת מול מצלמות הווידאו של המשטרה.

עוד בסרט, נחשפים לראשונה הצילומים משחזור הרצח שביצע רוני רון, על גדות הירקון. במהלך השחזור מספר רון לחוקרים: "רוז בכתה במושב האחורי, אמרתי לה די אבל היא המשיכה. ואז הסתובבתי ונתתי לה מכה. היה שקט. נסעתי קצת, הסתכלתי בראי, ראיתי שהיא לא זזה. עצרתי את האוטו, פתחתי את הדלת האחורית וניסיתי להרים אותה, אמרתי לה רוז מאמי, אבא אוהב אותך, אבל הגוף שלה היה שמוט. יצא לה דם מהפה. הבנתי שגמרתי אותה".

עד היום לא ברור לחלוטין אם באמת כך אירע הרצח. חלק מהחוקרים משוכנעים כי רון הרג את הילדה עוד בבית, ורק אחר כך הכניס אותה למזוודה ולרכב – ויצא להיפטר מהגופה. באשר למארי – במשטרה לא יודעים בוודאות אם היא היתה בדירה בזמן הרצח, אבל טוענים שהיא ידעה על הרצח. "היא זו שגרמה לרוני להיפטר מהילדה", אמר אחד החוקרים, "היא הובילה למעשה. הבכי שלה וההתנהגות מול המצלמות לא עושה עלינו רושם".

פרשת היעלמותה של הילדה רוז פיזאם לפני כשלושה חודשים הסעירה את המדינה. חוקרי המשטרה בליווי צוללנים חיפשו את גופת הילדה בנחל הירקון, בהתאם להודאתו של החשוד המרכזי ברצח, רוני רון, כמו גם במקומות מסתור אפשריים אחרים בנתניה ובתל אביב. רק לאחר קרוב לחודש של חיפושים, נמצאה המזוודה האדומה ובה הגופה הקטנה. רוז פיזאם הובאה למנוחות כמה ימים לאחר מכן בטקס צנוע בפריז.