החיפושים אחר החשוד השני נמשכים. ארכיון
ניסיון שוד, לא חיסול. ארכיון | צילום: חדשות 2

במשטרה סבורים כי התקרית החמורה הלילה בחולון, שבשיאה נורה רוכב אופנוע אחרי שניסה לדרוס שוטר, התפתחה בעקבות תכנית שוד שביצועה השתבש - ולא במהלך ניסיון חיסול. החשוד, שנורה ברגלו, הוא בן 19 המתגורר ביפו ובעל עבר פלילי. הוא מאושפז בבית החולים "וולפסון" - שאליו הועבר במצב בינוני - ונתון להשגחה צמודה.

פרט לאותו הצעיר, היה מעורב באירוע חשוד נוסף שהצליח להימלט מהזירה במנוסה רגלית וטרם נתפס. גם בשעה זו נערכות אחריו סריקות נרחבות ובמשטרה מעריכים כי זהותו ידועה.

חקירה ראשונית העלתה כי שני החשודים תכננו לשדוד חלפן כספים המתגורר ברחוב אבידן שבחולון, שם התרחשה הדרמה הלילית. בעקבות מידע מודיעיני שקיבלו אודות תנועותיו, זיהו השניים את האיש בעת ששב לביתו במונית. הם פתחו לעברו באש - אך החטיאו, והוא הצליח לנוס לדירתו ללא פגע תוך שהוא זועק לעזרה.

התקרית: במקביל לסיור דנינו בתל אביב

נהג המונית נמלט במהירות מהזירה מחשש שייפגע - מה שעורר, יחד עם קולות הירי, את חשד השוטרים שהגיעו למקום לטיפול באירוע אחר. אנשי הצוות שפעל במקום הורו לשני רוכבי האופנוע לעצור, אך אלה התעלמו מקריאותיהם וניסו לדרוס את אחד השוטרים. בתגובה נורה אחד מהם ברגלו, ואילו השני - כאמור - הצליח להימלט.

דנינו, הלילה בתל אביב
דנינו, הלילה בתל אביב | צילום: משטרת ישראל

התקרית התרחשה כשבמקביל ערך מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, סיור במוקדי הבילוי של תל אביב. הוא בא לבחון את היערכות המשטרה במקומות המועדים לפורענות, על רקע מקרי האלימות הקשים בשבועות האחרונים.

"המאבק באלימות הוא אתגר לאומי", אמר המפכ"ל בסיור - וקרא "לכל מי שיכול - לסייע לנו. תרבות שתיית האלכוהול בקרב הנוער היא תופעה שצריך להילחם בה ולראות איך אנו משנים אותה. אני חושב שמדובר במשימה לאומית. כולם צריכים לתת כתף, בלי יוצא מן הכלל".

המפכ"ל הוסיף כי בחודשים הקרובים תתוגבר הנוכחות המשטרתית באזורי הבילוי. "להערכתי, המהלך הזה יגביר את תחושת הביטחון בקרב האוכלוסייה", אמר שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק