הוזלה ניכרת צפויה בכניסה לחרמון (צילום: חדשות 2)
אתר החרמון. לא בחינם | צילום: חדשות 2

דמי הכניסה שגובים מפעילי אתר החרמון מהמבקרים הצליחו לעורר לא מעט ביקורת, ולאחרונה אף עלתה בכנסת הצעה הקוראת לאפשר לכלל אזרחי ישראל להשתשך חינם אין כסף בשלג הלבן. אבל מה שמותר לנבחרי הציבור - ככל הנראה אסור לאזרחים מן השורה.

נער בן 13 ממג'דל שמס שבגולן הציע השבוע לחבריו בפייסבוק "לצאת להפגנה כדי שהכניסה לחרמון תהיה בחינם לתושבים ויקרה יותר לתיירים" - ונדהם, בעקבות זאת, לפתוח את דלת ביתו לשוטרים - שעצרו אותו בגין חשד להפרת סדר.

אחרי חקירה שנמשכה שעתיים, שוחרר הנער המבוהל לביתו - לא לפני שהבטיח לאמו כי לא יעלה בדף הפייסבוק שלו עוד אמירות "מקוממות". בשיחה עם חדשות 2 הוא סיפר כי המניע ליוזמה היא העובדה שחרף המרחק הקצר, מעולם לא ביקר בחרמון ומחה על כך שגם תושבי הגולן נדרשים לשלם את דמי הכניסה.

"הוא והאחים שלו מעולם לא היו שם, כי זה יקר מאוד ואין לנו כסף לזה", סיפרה אמו של הצעיר. "אני לא מבינה למה ילדים מאילת ותל אביב יכולים להגיע להר שנמצא ליד הכפר שלנו, אבל אנחנו לא".

במשטרה אומרים כי תחילה עלה חשד לרקע לאומני, ובעקבות זאת הוא נעצר. עם זאת, הדגישו במשטרה כי אחרי שעוכב לחקירה והתברר גילו הצעיר - שוחרר הנער לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק