הרבה זעם הצטבר בלבו של תושב מרכז הארץ בשנות ה-30 לחייו - עד כדי שהוא הביא אותו, לפי כתב האישום שהוגש נגדו, לקרוע באמצעות קאטר את הבלמים של המכונית ששייכת למי שהיה לפני לא פחות כ-20 שנים חברו לספסל הלימודים בבית הספר התיכון.

בכל השנים מאז הוא לא ראה את אותו החבר, אך גם לא שכח את ההשפלה שלטענתו ספג ממנו. "במשך שש שנים הוא התעלל בי נפשית", סיפר האיש בחקירתו - והוסיף: "הוא נהנה לצחוק עליי וללעוג לי מול כל הכיתה. גם כשהתחננתי שיפסיק - זה לא עזר. זה פשוט הצטבר: הכעס, התסכול והדיכאון".

עד לחשיפה המפתיעה של זהות האחראי להשחתת הרכב, הספיק הנאשם לקרוע לא פחות מאשר שלוש פעמים את הבלמים במכוניתו של מ'. הגילוי המדהים נחשף אחרי שהחליט שמצלמות אבטחה שהתקין תיעדו את אותו חבר לספסל הלימודים פוגע במכונית.

עד מהרה התברר שגם מ' לא שכח את אותו תלמיד בן כיתתו: "ישר זיהיתי אותו כשראיתי אותו", הוא סיפר. בעקבות הצילומים נעצר החבר מבית הספר כחשוד במעשה, אך גם כשסיפר בבכי לחוקרים על העלבון שספג במשך שנים - לא הצליח לחמוק מהגשת כתב האישום נגדו.

גם את מ' - לא הצליחו הדמעות לשכנע. העבירה המיוחסת לאותו חבר מהכיתה היא סיכון אדם בנתיב תחבורה. העונש שניתן להטיל עליו, אם יורשע בה, הוא 20 שנות מאסר - כמספר השנים שהנאשם לא שכח, ובטח שלא הצליח לסלוח.

בתגובה מסר פרקליטו של החשוד, עו"ד נחמי פיינבלט, כי "מדובר במקרה עצוב וכי מרשו פעל מתוך מצוקה קשה עקב הצלקת הנפשית שנותרה בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק