אישה אחת עומדת במרכזה של פרשת השוחד במינהל מקרקעי ישראל. ש', שעל פי החשד נתנה שירותי מין לבכירי המינהל תמורת מידע רגיש שהעבירו. בשיחה עם חדשות 2 היא מאשרת שניהלה יחסים עם הבכירים, אולם מכחישה שקיבלה דבר מה בתמורה.

"אלה היו יחסים בטווח ארוך של זמן", היא אומרת. "לא מדובר באנשים שנפגשתי איתם יום אחרי יום. לא הכרתי אותם, לא קיבלתי מהם כסף ולא קיבלתי מהם שום תמורה".

במשטרה טוענים, מצד אחד, ש-ש' נאנסה, אולם מצד שני גם מאשימים אותה במתן שוחד מיני. הם אפילו השמיעו לה הקלטות שבהן בכירי המוסד מדברים עליה בזלזול. "נוצלתי על ידי האנשים האלה", היא אומרת. "אם הייתי יודעת על השיחות ביניהם הייתי יודעת שאני מנוצלת".

החשד: אישורים תמורת סקס

ביום שני הותר לפרסום כי שחקן כדורגל בעבר ואישה הקשורה אליו, יחד עם עוד 27 חשודים, נעצרו במסגרת חקירת השוחד במינהל מקרקעי ישראל.

"מדובר בפרשיית שחיתות ציבורית חמורה ורחבת הקיף בה החשודים הפכו את מעמדם הציבורי הבכיר במינהל לסיפוק תאוות הבצע שלהם", אמרו במשטרה.

במסגרת החקירה נעצרו שלושה עובדי מינהל מקרקעי ישראל ועובד המוסד לשעבר, אשר על פי החשד ניצלו את נגישותם ובקיאותם בשיטות העבודה וההליכים במינהל באופן שאפשר להם טיפול בתיקים שאינם בתחום אחריותם וסמכותם.

על פי החשד, חלק מהחשודים אף קיבלו את השוחד, לרבות השוחד המיני, מחוץ לכותלי המינהל ובין כתליו ובתמורה סייעו להוצאת אישורים כאמור.