התפתחות דרמטית בחקירת פרשת תקיפת הצעירה בתל אביב: לפני כחודשיים הותקפה במרכז תל אביב באופן מפתיע אישה ופניה הושחתו לחלוטין. במשך שבועות ארוכים לא נמצא קצה חוט שהוביל לחשוד, אך אתמול נעצר גבר בן 33 מרמת גן בחשד שביצע את המעשה. הבוקר הוא הובא לבית משפט השלום בעיר, שם מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו ב-15 ימים.

בבקשה שהגישו גורמי החקירה לבית המשפט נכתב כי החשוד איים יחד עם אחרים לפגוע בקורבן, תכנן וניסה לגרום למותה של האישה. נוסף על כך, הוא שדד אותה.

לאחר שהותקפה, הצעירה סיפרה כי הבחינה בתוקף רק לאחר שהתנפל עליה. לדבריה הוא היה לבוש מעיל וחבש קסדה, ולכן לא יכלה לזהות את פניו. לטענת גורמים במשטרה, חייה של הצעירה ניצלו בנס. בכיר במשטרת תל אביב סיפר אז כי "מי שעשה את זה פשוט לא ריחם עליה. הוא חתך וחתך אותה".

הצעירה אושפזה במצב קשה ובמהלך החקירה נתנה לשוטרים מספר כיווני חקירה אפשריים. באותה העת טענה כי לא יכול להיות שמדובר בשוד סתמי. בין השאר, סיפרה הנערה על גבר שפוטר בגללה ממקום עבודתה בעמותה לשחרור שבויים, "לחופש נולד". היא ציינה כי הסכסוך ביניהם פרץ על רקע שיבוצים במשמרות העבודה.

"אדם נורמטיבי לחלוטין, הוא בהלם"

אתמול חקרו השוטרים את החשוד ואחר כך שיחררו אותו. מאוחר יותר נמשכה מלאכת איסוף הראיות, ובעקבותיה הוא נעצר שוב יחד עם מכר, החשוד בקשירת קשר לביצוע פשע.

ככל הנראה, הצליחו הראיות לקשור את החשוד באופן ישיר לביצוע המעשה ולמקום שבו אירעה התקיפה. בין השאר מחזיקים החוקרים איכוני טלפון וקטנוע שלכאורה קשור למקרה. פרקליטו של החשוד עו"ד אורי קינן, אמר הבוקר בגלי צה"ל: "הוא אדם נורמטיבי לחלוטין, הוא בהלם מכל הסיפור הזה".

"הוא עובד בבנק, עצרו אותו בפרהסיה בפני העובדים והלקוחות", הוסיף. "המשטרה יכולה לחקור אבל ממש נורא בעיני הדרך בה זה נעשה. הוא לא מכחיש את הסכסוך אבל אומר שלא היו דברים מעולם". אחר מעצר החשוד, נעצר חשוד נוסף - מכר שלו.

התקיפה המסתורית בלב תל אביב

בימים שלאחר הדקירה, התחזקה ההערכה במשטרה כי הרקע למעשה האלימות הקשה בצעירה היה למעשה ניסיון רצח ולא שוד. ההערכה נבעה בין היתר מדבריה של הצעירה, לפיהם האדם שדקר אותה לא ניסה לחטוף את תיקה, אלא לפגוע בה באופן אישי. במהלך תשאול שעברה על ידי חוקרי המשטרה ניסתה הצעירה לשחזר את האירוע המסתורי. "יצאתי ממקום העבודה. היה גשום וסוער והלכתי ברגל", היא שחזרה והוסיפה: "ברגע האחרון הרגשתי שמישהו עוקב אחריי".

צעיר שראה את ההתרחשות האלימה באותו לילה בשדרות ח"ן נתן את עדותו. לדבריו, הוא וחבריו שהו בדירה באזור ושמעו צרחות. הם מיהרו למרפסת, שם ראו כיצד אלמוני עם קסדה על ראשו דוקר שוב ושוב את הצעירה בכל חלקי גופה. "הוא חתך אותה מלמעלה למטה וניסה למשוך את התיק שהחזיקה בידה", שיחזר הצעיר, "היא לא הפסיקה לצעוק ולבכות".

לדברי עד הראייה, הצעירה נאבקה בתוקף במשך דקות על התיק, עד שזה הצליח להוציא אותה מידיה. עוד הוסיף, כי התרשם שהדוקר ארב לקורבנו שעומדת בכל חלקי גופה חותך אותה מלמעלה למטה ומנסה למשוך את התיק שהחזיקה בידה, היא נאבקה מאבק של כמה דקות על התיק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק