פרשת החשדות להטרדות מיניות של הרב מוטי אלון מראשי הציונות הדתית מקבלת תפנית בעקבות עסקת טיעון שמתגבשת בימים אלה מול הפרקליטות. במסגרת העסקה, הרב אלון צפוי להודות בביצוע עבירות מין בתלמידיו, לאחר שהכחיש את החשדות נגדו מאז נחשפו, כפי שדווח הערב לראשונה במהדורה המרכזית.

במסגרת העסקה המתגבשת בפרקליטות מול אלון, הרב אלון צפוי לשנות את העמדה שהציג עד כה, ולהודות שביצע עבירות מין. עם זאת, הפרקליטות מוכנה להתגמש בסעיפי העבירות שבהן הוא יודה במסגרת כתב האישום המתוקן שיוגש נגדו.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה לפני כשנה וחצי בעקבות שבירת השתיקה של אנשי פורום תקנה. הרב, שנחשב לאחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית,  העביר שיעורים למאות תלמידים ואף הנחה את תכנית הדת "פרשת השבוע" בעבר. לפני מספר שנים, במהלך הקריירה המזהירה שלו, אומרים בפורום בכירי הציונות כי הוחלט להעביר את הרב אלון לאחד מיישובי הצפון לאור תלונות על התנהגות מינית בלתי הולמת.

הרב אלון טען: מדובר בעלילת דם

בהתחלה העדיפו בפורום תקנה לשמור על שתיקה ולא לפרסם את החשדות, אלא לבקש מהרב להתרחק מפעילות חינוכית. כעת, כאשר זה החל לחדש את קשריו עם התלמידים והמוסדות השונים, הוחלט להפר את קשר השתיקה ולהזהיר את הציבור מפניו.

"מדובר בעלילת דם נוראה שמבוססת על תלונה מופרכת מיסודה של אדם שיציבותו נתונה בספק", אמר בתגובה הרב אלון לאחר הפרסומים נגדו. "התלונה המדוברת הוגשה לפני שנים ואין בה הדבר וחצי דבר מן האמת". הרב הוסיף כי בכדי למנוע חילול שם הוא "היה מוכן ליטול על עצמו תקופה שבה נצר את הדברים, אולם משנעשו באחרונה ניסיונות של סחטנות לעומתו ואיומים, הוא הבהיר שלא יהיה מוכן לשאת עוד את הדברים ודרש לפרסמם". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק