זה קרה לפני חודשיים. בן רצח את אמו, אחר כך מיהר להודיע למשטרה וביקש להיעצר. "לא רצחתי אותה", אמר לכתבים בבית המשפט, והתעקש: "היא בכלל בבית".

כבר בהתחלה היה ברור כי הבן, צבי רוזנברג, כנראה אינו בריא בנפשו. במשטרה טענו מיד שהחשוד אינו מוכר – לא מהתחום הפסיכיאטרי ולא מהתחום הפלילי -  אבל בתחילת החקירה נזכרו השוטרים שרוזנברג דווקא זעק לעזרה והגיע למשטרה לא פעם ולא פעמיים.

"זה מקומם בכלל בלי קשר לתפקידנו", אמר עורך דינו של רוזנברג, שגיא סיון. "יש פה רצח שניתן וראוי היה למנוע".

השוטר כתב: "ראיתי את אותו בחור במטה"

ויש גם עדויות. כך כתב השוטר קובי: "נזכרתי שלפני כמה ימים ראיתי את אותו בחור בכניסה למטה, אז הבינותי מהשומר שמדובר בחולה נפש שמעוניין להיעצר והם הרחיקו אותו מפתח המטה".

השוטר אלכס כותב: "הוא היה בחוץ, ניגשתי אליו, שאלתי אותו מה קרה. הבן אדם המשיך לדבר עם עצמו ורק אמר 'אני רוצה שהמשטרה תעצור אותי'. שאלתי אותו על מה, הוא עשה, הוא לא ענה לי".

עורך דין נוסף של רוזנברג, ויסאם עארף, אמר כי "התחושה שקיבלנו בתיק הזה הייתה שפשוט במשטרה לא רוצים לעבוד. כמה שפחות עבודה. כמה שפחות לקלוט תלונות".

התקשר למשטרה לפחות 6 פעמים – ללא מענה

וגם אזרחים התלוננו על התנהגותו של רוזנברג ודבר לא נעשה. 4 ימים לפני הרצח מדווחת מודיעה על אדם שנראה לה חשוד ומוסרת כי עומד בכניסה לבניין אדם עם שמיכה כחולה על הראש. המשטרה הגיעה וכותבת: "חולה נפש, נשלח לביתו".

פירוט השיחות שהגיע לידי חדשות 2 מגלה שרוזנברג התקשר למשטרה לפחות 6 פעמים בחודשים אוגוסט וספטמבר. לרוב השיחות המשטרה לא ענתה וכשענו, לא סייעו ולא דיווחו לפסיכיאטר המחוזי. אחרי כמה ימים רוזנברג רצח את אמו אתל. הפעם, השוטרים כבר הגיעו עד אליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק