יומיים לאחר שאמל חלילי, בת ה-27 מלוד, נרצחה לעיני בתה, עצרה הבוקר המשטרה חשוד עיקרי ראשון במעורבות ברצח. העצור הוא אחיה של בעלה לשעבר, מה שמחזק את ההערכה בקרב החוקרים כי מדובר ברצח על רקע חילול כבוד המשפחה.

החשוד, תושב המקום בן 43, יצא במהירות מהארץ זמן קצר לפני הרצח ונעצר בנמל התעופה בן גוריון מיד עם שובו ארצה. חוקרים של היחידה המרכזית במחוז המרכז המתינו לו, עצרו אותו מיד עם נחיתתו והעבירו אותו לחקירה.

צפלין בשמי לוד עם מצלמת אבטחה

החל מהבוקר מעלה המשטרה לשמי לוד ספינת אויר, צפלין, שעליו מותקנת מצלמת מעקב בניסיון להילחם בפשיעה הגואה בעיר. כבר לפני יותר משמונה שנים, ביולי 2002, ביקר בלוד ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, שהכריז שהטיפול והשיקום של לוד יעלה לראש סדר העדיפויות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו יערוך היום בלוד ישיבת עבודה מיוחדת בה ישוחח עם אנשי העירייה והתושבים ויבדוק אילו אפשרויות קיימות על מנת לחזק את תחושת הביטחון של האזרחים. את ביקור נתניהו בעיר נעביר בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

אהרונוביץ': רוב הרציחות - על רקע כבוד המשפחה

אתמול ביקר בעיר השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', והתייחס לתגבור הכוחות בעיר. הוא אמר כי ההחלטה נועדה להעניק תחושת ביטחון לתושבים והדגיש: "אין תאריך יעד מתי להוציא אותם". השר ציין כי מתחילת השנה נרשמו שמונה מקרי רצח בעיר, שישה מהם על רקע חילול כבוד המשפחה. "זה מצביע שהכיוון הוא לא מלחמה בין כנופיות ועבריינים", ציין.

אהרונוביץ' הודה שהתופעה חמורה יותר בקרב המגזר הערבי, אך הבהיר כי טרם נמצא הפתרון. "הקציתי שלושה כוחות משימה", סיפר, "התוצאות היו טובות - אבל זה לא מספיק וצריך להמשיך להילחם בתופעה".

בהמשך חשף אהרונוביץ' כי לאחר הערכת מצב נוספת התקבלה ההחלטה לתגבר את המגזר הערבי בצפון, במרכז ובדרום בכוחות משימה שיקבע המפכ"ל. "יהיו גם כוחות משמר הגבול ויחידות מיוחדות", הוסיף.

שלשום, בעקבות אירועי האלימות, החליטה המשטרה להציב פלוגת מג"ב מיוחדת באופן קבוע בעיר, וזאת על מנת לתת מענה מהיר למקרה האלימות הבא. במהלך היום הוצבו מחסומים בכניסות לעיר ובצמתים המרכזיים שלה. מאות שוטרים החלו לפטרל ברחובות.

בת 27 חוסלה כשנורתה בראשה

ביום שלישי לפנות בוקר נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

ביום ראשון נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא".

הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק