הפיצוץ שאירע היום (ה') בשעות הצהריים באשקלון, וגרם למותו של אחד מאנשי ארגונו של שלום דומרני ולפציעת חברו ברחוב מונטיפיורי הביא את תושבי השכונה להפליג בזכרונם לימים אחרים בהם טילים ורקטות נחתו ברחובות העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה פיצוץ אדיר", סיפר אחד התושבים. "חשבתי שזאת רקטה אבל לא שמעתי את השריקה. ראיתי עשן סמיך מהחלון וחתיכות עפות חזרתי בחזרה הביתה. זאת הרגשה לא נעימה בכלל".

זירת חיסול באשקלון (צילום: אלירם משה)
"חשבנו שזה גראד". המכונית עולה באש | צילום: אלירם משה

"הייתי בבית עם הילדה", ציינה תושבת אחרת. "הילדה הייתה במרפסת ועפה מרוב ההדף של הפיצוץ האדיר. חשבנו שזה גראד. ירדנו למטה וראינו בן אדם צועק בתוך הרכב שעלה באש. משיהו עם מטף משך אותו החוצה וניסה להזעיק עזרה. כוחות של המשטרה ואמבולנסים הגיעו אחרי 10 דקות בערך. חשבנו שזה גראד שנפל בלי אזעקה. הרגשה מפחידה מאוד. אני לא רגילה לזה, זאת פעם ראשונה שזה קרוב אלינו".

זירת הפיצוץ
זירת הפיצוץ | צילום:

"הרגענו את הילדים ואמרנו להם שזה מטוסים", אמרה לימור המתגוררת בסמוך למקום. "לא תיארנו שזה קורה כל כך קרוב לבית ספר ולבית. זאת הרגשה נוראית של פחד ושל אי ודאות. האוטובוס של הילדים בדיוק עבר ליד כשאירע הפיצוץ". 

"פחד אימים", זירת החיסול
"פחד אימים", זירת החיסול | צילום:

הפיצוץ אירע במרחק מספר מטרים מבית ספר

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה מצאו את השניים, בשנות ה-40 לחייהם, כשהם מוטלים על הכביש בסמוך לכלי הרכב הבוער. פרמדיקים העניקו להם טיפול ראשוני ופינו אותם במצב אנוש לבית החולים ברזילי בעיר, כשהם בהכרה וסובלים מפגיעות קשות בגפיים התחתונות. אחד מהם מת מפצעיו בבית החולים.  

פינוי שרידי הרכב באשקלון (צילום: חדשות 2)
פינוי שרידי הרכב באשקלון | צילום: חדשות 2

לאחר הפיצוץ התקהלו באזור תלמידים מבית הספר התיכון הסמוך וגם עוברי אורח שנבהלו מאוד. במרחק שלכ-30  מטרים נמצא גם גן ילדים וישנם רסיסים מהפיצוץ על הבניין הסמוך. ברגע החיסול, נסע אוטובוס במרחק 20 מטרים מהרכב. נוסעים באוטובוס רצו לתוך הרכב הבוער ופעלו לחלץ את הלכודים המוכרים למשטרה.