רגע המעצר בקריית ארבע
רגע המעצר בקריית ארבע | צילום: אסף אברס דובר רב"ה יו"ש

בחודשים האחרונים עלה נושא דליפות הגז לכותרות בישראל, בעקבות הפיצוצים הקטלניים בעכו ובשכונת גילה בירושלים, ובשל חשיפת שורת ניסיונות חבלה ומקרי רשלנות. הבוקר (ה') שוב התרחשה תקרית חמורה, כשאדם שככל הנראה אינו מוסמך, הגיע לטפל בדליפת גז בקריית ארבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות כיבוי והצלה בקריית ארבע הוזעקו לחנות במרכז המסחרי בעקבות דיווח על דליפת גז במקום. הכוחות סגרו את המקום ברדיוס של 150 מטרים מהחנות. "בדיקת המכשירים העלתה כי במקום הייתה ריכוזיות של 60% גז, עם חשש להתפוצצות", סיפר רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה יו"ש. "התחלנו בפינוי המרכז המסחרי מחשש להתפוצצות ואף פונו שני גני ילדים סמוכים ובניין מגורים".

מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי אמש בוצע במקום חיבור של צינורות גז על ידי קבלן חיצוני מטעם אחת מחברת הגז. בעקבות הקריאה על דליפת הגז, הגיע למקום בנו בן ה-24 של הקבלן. גורמי חקירה העלו את החשד כי הגיע לטפל בקריאה על אף שככל הנראה לא היה מוסמך לכך.

כאשר תוחקר הצעיר על ידי השוטרים במקום, החל להימלט מהזירה והתפתח מרדף רגלי בעקבותיו. לבסוף נעצר החשוד, תושב קריית ארבע, והועבר להמשך טיפול חקירות מרחב חברון. הצעיר נעצר בחשד לרשלנות, שיבוש הליכי חקירה והתחזות לעובד חברת גז. גם אביו של הצעיר זומן לחקירה.

"כל נושא הטיפול בגז חייב להתבצע על ידי איש בעל תעודה והסמכה, אך לצערנו הטיפול הפך לפיראטי על בסיס יומי והוא מסכן את חייהם של אלפי בני אדם", הוסיף רשף משנה אברס. "את התוצאה ראינו בערים אחרות בישראל בעת האחרונה".