חוק המישוש אושר. צילום ארכיון (צילום: רויטרס)
מאבטח. ארכיון | צילום: רויטרס

אלימות בבית הספר - לא רק אצל התלמידים: אם לתלמיד בבית ספר יסודי מנתניה הגיעה הבוקר לבית הספר ועל פי החשד תקפה את המאבטח שעמד בכניסה. לטענתה, היא עשתה זאת מפני שמורה החרימה את כדור המשחק של בנה, "סטרה לו וזרקה עליו את הכדור".

האם הזועמת חשודה שהכתה את המאבטח, נשכה אותו ואף ניסתה לחטוף את אקדחו. כשהגיעו שוטרי הסיור למקום, היא ניסתה להימלט אך נעצרה.

דובר מרחב שרון, מפקח זיוון פרידיין, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "האמא הגיעה לבית הספר אחרי השעה בה נסגרים שעריו. היא ניסתה לנהל 'משא ומתן' עם המורה בה הטיחה את ההאשמות, ולאחר דין ודברים קצר - ניסתה לפרוץ את שערי בית הספר".

פרידיין הוסיף: "השומר לא נתן לה להיכנס, והיא תקפה אותו. היא נשכה אותו וניסתה לחטוף את אקדחו. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את האם, שניסתה להימלט. בשלב זה היא בחקירה ראשונית, ונבדקות גם טענותיה נגד המורה, שלא נעצרה. בשלב מאוחר יותר תיגבה עדות גם מהילד".

קריית גת: אב תקף את המנהלת

בחודש מרס תקף אב לתלמידה את מנהלת בית הספר התיכון בו היא לומדת, בקריית גת. מחקירת משטרת קריית גת עולה כי מנהלת בית הספר הותקפה לאחר שלא אפשרה לתלמידה לצאת לטיול מבלי שתחליף לחצאית ארוכה, כיוון שלדעת המנהלת היא לא הייתה לבושה כראוי. הנערה חזרה לביתה וסיפרה על המקרה לאביה שהחליט לא לעבור על המקרה בשתיקה.

"הוא תפס אותה בשתי הידיים, ניער אותה כמה פעמים והיא נחבלה בראש כשהדביק אותה לקיר", תיאר בעלה של המנהלת את תקיפתה של אשתו. "אחרי שאחד המורים הפריד ביניהם, היא רצה לחדר המזכירות וסגרה את הדלת, אך הוא המשיך לדפוק בדלת ואמר לה: 'לא תצאי מפה עד שאני הורג אותך'". חלק מהתקיפה תועדה על ידי מצלמות האבטחה בבית הספר.