נהג המשאית שגרם בשעות אחר הצהריים לתאונה הקטלנית בדרך בר יהודה בנשר עוכב לחקירה בידי המשטרה - שבדקה האם אכן מדובר בתאונה, או בפיגוע חבלני מכוון. כרגע נראה שהרקע לאירוע הוא תקלה בבלמים, אך החקירה נמשכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנהג עוכב במקום התאונה, דקות ספורות לאחר שהתנגש במספר כלי רכב והביא ככל הנראה למותם של 6 בני אדם ולפציעתם של עוד רבים. מהחקירה עד כה עולה שנהג המשאית ערבי, ככל הנראה תושב רהט, בשנות השלושים לחייו, שנפצע באירוע קל עד בינוני. השוטרים חקרו אותו בשטח וגילו כי הוא מועסק כנהג משאית מספר שנים.

נהג המשאית עוכב כדי לאשש או לשלול אם אכן מדובר בפיגוע דריסה, אך לפי שעה נראה שמדובר בתאונה לכל דבר, שנגרמה כתוצאה מתקלה בבלמים. ערן שקד, דובר מרחב חוף במשטרה, עדכן בחדשות 2 על התפתחות החקירה. "מדובר בכביש שנמצא בירידה", הוא הסביר, "ככל הנראה תקלה בבלמים גרמה למשאית לאבד שליטה, וגרמה לה לפגוע במספר כלי רכב".

"ככל הנראה לא מדובר באירוע חבלני", הבהיר שקד, אך סרב לאשר סופית. "מדובר ככל הנראה בתאונה שנגרמה כתוצאה מבעיה טכנית, שמקורה בבלמים. הנהג ככל הנראה הידרדר בעל כורחו, התנגש ברכבים וגרם לפציעתם של רבים. אנחנו אוספים ראיות מהשטח ומבודדים את הזירה כדי לקיים חקירה מקצועית ולקבוע סופית מה היו נסיבות התאונה המחרידה".

תאונה קטלנית בנשר – הסיקור המלא:

עדי ראייה לתאונה בנשר: "זה נראה כמו זירת פיגוע"

שישה הרוגים בתאונת דרכים בנשר

מד"א: "מספקים מנות דם לבתי החולים"