רכב חונה התפוצץ אחר הצהריים ברחוב גושן בקריית מוצקין. על פי ההערכות הראשוניות של המשטרה, מדובר בניסיון חיסול בין עבריינים. צוות מד"א שהוזעק למקום טיפל בנפגעת חרדה אחד.

הרכב הפרטי שייך לתושב הקריות, בן 32, שלא היה במקום, סמוך לביתו, בעת הפיצוץ. כוחות גדולים של משטרה  נמצאים במקום, וחבלני המשטרה בוחנים את נסיבות הפיצוץ ומרכיב המטען. עדיין לא ברור מי עומד מאחורי הנחת המטען, לכאורה, ומי יעד החיסול.

אזרחית שישבה ברכב סמוך ניצלה במזל גדול לאחר שרסיס מהמטען חדר לרכבה. צוות מד"א טיפל בה במקום.

אתמול: מטען נוטרל בבני ברק

זירת הפיצוץ, היום בקריית מוצקין
זירת הפיצוץ, היום בקריית מוצקין | צילום: משטרת ישראל

אתמול בשעות הצהריים אותר מטען חבלה כשהוא מוצמד לרכב ברחוב בר כוכבא בבני ברק. חבלנים של המשטרה הגיעו למקום בעקבות דיווח של עובר אורח שזיהה את המטען, ולאחר כשעה וחצי הצליחו לנטרל אותו - ללא נפגעים.

מהחקירה הראשונית עולה כי אליהו חסיד, מתמחה במשרד עורכי הדין של עו"ד מאיר בר-מוחא, הוא זה ששכר את הרכב, ג'יפ מסוג "גרנד צ'ירוקי". עוד עלה מהחקירה כי עובר אורח זיהה את מטען הצינור מוצמד לרכב בזמן נסיעה, וסימן לנהג לעצור. גם המתמחה וגם עובר האורח שזיהה את המטען נלקחו לתת עדות במשטרה.

באירוע לא היו נפגעים. היעד לפגיעה היה ככל הנראה עו"ד מאיר בר-מוחא, פרקליט בכיר בתחום דיני האישים והמשפחה. האזור כולו נחסם לתנועת כלי רכב, ולאחר נטרול המטען נפתח מחדש. המשטרה פתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק