בצרפת לא מתעלמים מהסערה הציבורית שפרצה בעקבות מותה של לי זיתוני ז"ל, בתאונת הפגע וברח ביום שישי האחרון. שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו הבטיח הערב בריאיון בתכנית "שש" כי "לא תוענק לדורסים שום חסינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביגו התייחס במהלך הריאיון למאמצים הנעשים בניסיון להביא לדין את החשודים במעשה, קלוד אייזק ואריק רובי: "ממש לפני שבאתי לכאן הייתי בקשר עם המערכת המשפטית בצרפת. אני יודע שהם פועלים במרץ רב יחד עם המערכת המשפטית בישראל, כך שזה שיתוף פעולה מתמשך, שיתוף פעולה נמרץ מאוד, ואני רוצה ששיתוף הפעולה הזה יהיה זריז ככל האפשר כך שבסוף התהליך הצדק ייעשה".

"המשטרה הצרפתית והישראלית ומערכות המשפט עובדות יחד באופן הדוק", הדגיש השגריר. "אני לא רוצה לתת פרטים נוספים, כי יש עניינים משפטיים רבים שקשורים לתהליך הזה, אבל מה שחשוב זה שבסופו של דבר לא תוענק שום חסינות, על מעשה כל כך מביש ומכעיס".

ביגו הוסיף כי האירוע "יותר מסתם מביך, זו ממש בושה, זו בושה. היתה כאן תדהמה. אני אישית נדהמתי כששמעתי על כך, כל צוות השגרירות, וקיבלתי כל כך הרבה שיחות טלפון מאנשים בצרפת ובישראל. זה באמת, כמו שאמרתי, מכעיס, כך שיש פה הרבה רגשות, ומחר, מטעם עצמי, אבל גם בשם הרשויות בצרפת, ואני חושב שגם בשם העם הצרפתי, אושיט את תנחומיי למשפחתה של לי זיתוני ביישוב שלה. חשוב מאוד לחלוק כבוד. אני רוצה להגיד להם באופן אישי עד כמה אנחנו פעילים בניסיון להתמודד עם הדרמה הזו".

החשודים באו לשלם חוב לצ'רלי אבוטבול

לי זיתוני ז
השגריר ינחם מחר את בני המשפחה | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

גורם בסביבתו של העבריין צ'רלי אבוטבול מסר בתחילת השבוע לחדשות 2 באינטרנט, כי שני החשודים בדריסתה למוות של לי, ביקרו בישראל במטרה להסדיר חוב כספי גדול למדי שהיה להם לאבוטבול.

על פי הידוע, השניים נפגשו במהלך ביקורם עם אבוטבול ועם יד ימינו של העבריין, שלום זוהר, במטרה להסדיר את החוב. בליל חמישי יצאו שני הצרפתים יחד עם כמה מכרים נוספים לבילוי במועדון תל אביבי ידוע. בתום שעות של בילוי, במהלכו שתו השניים ככל הנראה כמות גדולה של אלכוהול, יצאו הצרפתים לנסיעה ברכב ה-ב.מ.וו שהובילה בסופו של דבר לתאונה הטרגית.

עורכי הדין בועז קניג ויניב פרץ, המייצגים את צ'רלי אבוטבול, אישרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אכן שני החשודים מצרפת היו ב"קשרים עסקיים" עם אבוטבול. "מרשנו אכן מאשר כי קיימת ביניהם היכרות אך מדגיש כי מדובר בהיכרות עסקית בלבד", אמרו עורכי הדין, והוסיפו: "אין לכך שום קשר לתאונה הטרגית שאירעה ביום שישי והוא מביע צער על התוצאות".

"פגע וברח" בתל אביב - סיקור מיוחד:

עצומה לצרפת: "הסגירו את הדורסים"

לי זיתוני ז"ל הובאה למנוחות: "חסרי לב במכונת הרג דרסו אותך"

ההורים והחברים: "זרקו אותה כמו שקית זבל על הכביש"

בן הזוג של לי: לא אנוח עד שהדורס שייתפס

חיים שנגדעו: התמונות האחרונות של לי זיתוני

הרכב הדורס צולם אחרי התאונה; הנהג וחברו אותרו בפריז

צפו: הרכב הפוגע צולם אחרי התאונה