סקר מעצרי מנע של המשטרה חברת פנלס
הרוב: המשטרה צריכה לעצור עבריינים בסכנה | צילום: פנלס - עיבוד ממוחשב - החדשות 2

73% מהציבור סבורים כי על המשטרה לעצור עבריינים בסכנת חיסול, מחשש לפגיעה באזרחים חפים מפשע- כך עולה מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון המחקר פאנלס.

החיסולים בעולם התחתון נמשכים, דבר שעלול גבות גם קורבנות חפים מפשע. אנשים תמימים שנקלעים לקו האש או נרצחים כתוצאה מטעויות בזיהוי. רק אמש חוסל חבר בארגון הפשע של משפחת אבוטבול בעת שנכנס למכוניתו. ההרוג הוא נתי אוחיון, בן 27 מנתניה, הנשוי לשירלי אבוטבול, אחותו של פרנסואה ובתו של פליקס אבוטבול, ראש משפחת הפשע.

לפני כשבועיים וחצי, חוסל ראש משפחת הפשע יעקב אלפרון לאחר שמטען חבלה הוטמן במכוניתו. כתוצאה מהפיצוץ במכונית נפגעו גם שני עוברי אורח. נער, בן 13 שישב בתחנת אטובוס סמוכה, ונהג שנסע מאחורי אלפרון.

אחד המקרים היותר טראגיים שהתרחשו לאחרונה היה רציחתה של של מרגריטה לאוטין, אם לשניים שנרצחה בעת שבילתה עם בני משפחתה בחוף הים. מרגריטה נורה בעקבות סכסוך של משפחות בעולם התחתון.

בסקר נשאלו המשיבים: האם לדעתך המשטרה צריכה לנקוט בשיטה של מעצרי מנע כלפי עבריינים הנמצאים לדעתה בסכנת חיסול, על מנת לפגוע באזרחים חפים מפשע?. כאמור, מרבית הנשאלים סבורים כי המשטרה אכן צריכה לבצע מעצרים מסוג זה. 18% מהנשאלים סבורים כי המשטרה אינה צריכה לבצע מעצרי מנע, ו-9% לא יודעים, או שאין להם דעה בנושא.

הסקר נערך אתמול בהשתתפות 500 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית היא 3.5%.

להצטרפות לרשימת המשיבים