מיכל סבלה מאלימות מצד בעלה עוד לפני הרצח? הערכת חוקרי תיק הרצח של מיכל סלה ז"ל מרמת מוצא היא שבעלה החשוד במעשה, אלירן מלול, התנהג באלימות כלפי אשתו המנוחה עוד לפני הרצח, ושהיו מקרי אלימות קודמים שלו כלפיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כעדות למצוקה שלה, מיכל ז"ל החלה לשתף בתקופה האחרונה חברים ועמיתים במקרים השונים של האלימות שחוותה מצדו של הבעל אלירן.  

עוד עולה מהחקירה שמלול נהג באלימות גם כלפי נשים אחרות שקיים עמן קשרים רומנטיים עוד לפני שנישא למיכל. אותן נשים מיהרו לנתק את הקשר איתו מחשש לשלומן.  גם בסוף השבוע האחרון, הגיעו חוקרי משטרת ירושלים למרכז הרפואי של שירות בתי הסוהר על מנת לחקור את מלול. הם הציגו לו שאלות, אך הוא מתמיד בשתיקתו. פרקליטו, עורך הדין עידן גמליאלי שנפגש איתו גם כן, אומר שמלול עדיין מקבל משככי כאבים - כולל מורפיום - ובמצב הזה אין שום ערך לגרסה שימסור.

בני משפחתה של מיכל נדהמו: "לא הורשנו לגעת בחפציה בלי אישור מהבעל החשוד" 

בני משפחתה של מיכל סלה ז"ל, שמגייסים תרומות למען התינוקת שהותירה, נכנסו היום לראשונה לדירה בה התרחש הרצח האכזרי, אך לא הורשו לגעת בחפציה של יקירתם ללא קבלת אישור מבעלה החשוד ברצח אלירן מלול. בריאיון ל"מהדורה ראשונה" תיארה אחותה השנייה לילי בן עמי את התחושות הקשות של בני המשפחה: "לא נותנים לנו לגעת בחפצים שלה. מסתבר שיש לרוצח זכויות ואסור להזיז כלום בלי אישורו".

"המשטרה העבירה לי את המפתחות והיום אישרה לנו להיכנס לדירה בפעם הראשונה. למעשה אנחנו הראשונים שרשאים להיכנס לדירה אחרי זק"א", סיפרה לילי. "לפני שעה קלה קיבלתי טלפון מהמשטרה והסתבר לנו לתדהמתנו שאסור לנו לקחת את החפצים של אחותי כי צריך לקבל את האישור של הרוצח. הכל היה מתואם גם המשטרה, גם עם בעלי הדירה וגם עם חברים שיבואו לעזור".

מיכל סלה ז"ל ואחותה לילי בן עמי (צילום: מתוך פייסבוק)
מיכל סלה ז"ל ואחותה לילי בן עמי | צילום: מתוך פייסבוק

אחותה של מיכל ז"ל הוסיפה: "אנחנו צריכים לחכות שהוא יאשר לנו לקחת את הדברים. אני כל כך מחכה שאוכל ללבוש חולצה שלה, לגעת בתכשיטים ובאלבומים שלה. כולנו רוצים להרגיש את הדברים של מיכל וכמובן שיש גם את הדברים של התינוקת. כשקיבלנו את התינוקת בלילה הנורא ולקחנו אותה הביתה כל מה שהיה לנו זה רק הבגד שלגופה ובקבוק שהיה לאמא שלי בבית. אחותי וגיסי יהיו ההורים החדשים של התינוקת והם אמרו לי לילי להביא להם את החפצים. הסיפור של החפצים הוא סיפור לא פשוט, בייחוד כשאתה מבין שלרוצח יש זכויות".

לילי הדגישה כי בתה התינוקת של מיכל ז"ל תזכה לבית חם. "לאחותי יש עוד שלושה ילדים, הגדול בן שבע והצעיר ביותר בן שנה ועשרה חודשים. כל ההיערכות לא פשוטה גם ברמה המשפחתית, אבל אני יכולה להגיד שהתינוקת של מיכל זכתה. היא תקבל את הבית הכי חם, שמח, מדהים ומפנק שיש. גם האחים מקבלים אותה יפה מאוד".

אלירן מלול הרוצח של מיכל סלה ז"ל
"מסתבר שלרוצח יש זכויות". אלירן מלול

כעת פתחו בני המשפחה במבצע התרמה לטובת הטיפול בבתה התינוקת של מיכל וקיבלו פניות רבות מאזרחים שרוצים לעזור. "אנחנו מקבלים מאות פניות, עם ישראל נחשף ביופי ובטוב הלב שלו", אמרה לילי. "אנחנו קצת נבוכים במשפחה וזה לא פשוט לנו, אבל זה בהחלט נותן סוג של אנחת רווחה".

עוד הוסיפה: "אנחנו הולכים להבטיח שלתינוקת של מיכל יהיו את החיים הכי טובים שיש ושהיא תקבל את הטיפולים ברמה הכי גבוהה שיש. צריך להחזיר לה את הביטחון בעולם ובבני אדם. אחותי לוחשת לה כל לילה, בוקר וצהריים 'אני תמיד איתך, אנחנו אוהבים אותך, לעולם לא אעזוב אותך'. לצערי הרב הרוצח של מיכל חי ויש לו זכויות משפטיות על הילדה".