דרמה בנמל התעופה בן גוריון: שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, החשודים בניסיון החיסול אמש בבני ברק, נעצרו הבוקר (ב') בשעה שניסו להימלט מהארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש נפצע אנושות יהודה קטלן, בן 24, לאחר שנורה על ידי אלמונים בלב בני ברק. החשודים נמלטו מהזירה באמצעות כלי רכב, ומאוחר יותר אותרו בנמל התעופה כשברשותם כרטיס טיסה לכיוון אחד לספרד.

השניים נעצרו בשעה 06:30 בבוקר, כשעה וחצי בלבד לפני המראת הטיסה לספרד, שהייתה מונעת את מעצרם. החשודים מוכרים למשטרה, שמעריכה כי הרקע לניסיון החיסול הוא סכסוך מקומי בין עבריינים.

בשעות הצהריים האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם בשישה ימים . השניים חשודים בניסיון להמית אדם ובקשירת קשר. עו"ד רותם טובול, המייצגת את אחד החשודים, אמרה בתגובה כי "מדובר בראשית החקירה ומרשי היה בדרכו לחופשה".

האם יהיו תורים אינסופיים? (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
דרמה בנתב"ג, אילוסטרציה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

בבית החולים תל השומר מוסיף להיות קשה מצבו של הצעיר שנורה. מאיר זרגריאן, חובש מד"א שהעניק לו טיפול רפואי ראשוני אמש, סיפר על הרגעים הראשונים שלאחר הגעתו לזירה. "כשהגעתי למקום ראיתי צעיר בשנות ה-20 לחייו כשהוא מחוסר הכרה וירוי בפלג גופו העליון. התחלנו מיד להעניק לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול לחדר הטראומה כשהוא מונשם", סיפר החובש.

בחודשים האחרונים הפכה הלחימה במשפחות ובארגוני הפשע ליעד מרכזי של המשטרה, לאחר שורה של ניסיונות חיסול במקומות ציבוריים, שסיכנו פעם אחר פעם עוברי אורח חפים מפשע. לאחרונה התייחס לנושא גם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, שבישיבה מיוחדת בנושא הפשיעה המאורגנת אמר כי "החיסולים וניסיונות החיסול האחרונים בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום. נמשיך במלחמה הבלתי מתפשרת בארגונים אלה".