שוב חשד לתאונת "פגע וברח" בחיפה: רכב פרטי דרס בשעות אחר הצהריים קשישה נכה בכיסא גלגלים ואת בתה בשעה שהלכו על המדרכה, ופצע אותן באורח קשה. מיד לאחר מכן נמלט הנהג הפוגע מהמקום, ורכבו נמצא נטוש ללא לוחיות זיהוי.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:00 ברחוב העלייה השניה בחיפה. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי האישה, נכה בכסא גלגלים בשנות ה-80 לחייה, ובתה שהלכה עימה, בשנות ה-60 לחייה, שתיהן תושבות שכונת בת גלים, נפגעו מרכב חולף שעבר במקום ועלה על המדרכה. במקום לעצור ולסייע לשתיים, הנהג עזב במהירות את הזירה ונמלט מהמקום.

עד ראיה לתאונה, שנפגע אף הוא מהרכב הדורס, סיפר כי "הם פגעו בי מצד שמאל, ובגלל שהם נסעו מהר הם פגעו אחרי זה בשתי הנשים על המדרכה, והן עפו".

פרמדיק מד"א-כרמל דניאל איטח, שהוזעק למקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מצאנו בזירה שתי פצועות הולכות רגל. אחת מהפצועות, קשישה שהיתה בכיסא גלגלים, שכבה על המדרכה והשנייה על הכביש. כיסא הגלגלים היה מרוסק לחלוטין, היה קשה להבין שזה כיסא".

הרכב הפוגע שאותר בסמוך
הרכב הפוגע שאותר בסמוך | צילום: חדשות 2

הפרמדיקים העניקו לפצועות טיפול רפואי ראשוני ופינו את הקשישה במצב קשה מאד עם פגיעות ראש, ואת הבת שהובילה את הכיסא במצב בינוני עם פגיעות ראש, לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אושפזו השתיים בטיפול נמרץ. הבת, המצויה בהכרה מלאה, סיפרה בבית החולים כי היא זוכרת שהובילה את אמה בכסא הגלגלים. "הלכנו על המדרכה ולפתע חטפנו מכה מרכב שהגיע במהירות", אמרה הבת.

המשטרה קוראת לחשודים: הסגירו את עצמכם

בסריקות שביצעה משטרת חיפה אחרי המעורבים באירוע, התגלה סמוך לזירת התאונה הרכב שככל הנראה פגע בשתיים, מסוג מאזדה. הרכב נמצא כשהוא נטוש וללא לוחיות זיהוי, כשבסביבתו לא היה נהג הרכב או מעורבים נוספים.

בסביבת המכונית נמצאו מסמכים מזהים ונגבו עדויות מעדי ראייה הכוללים סימנים מזהים מובהקים של החשודים. המשטרה פתחה במצוד אחר החשודים בדריסה, והיא קוראת להם להסגיר עצמם במהרה.

בתאונת דרכים נוספת היום, ילד בן 8 מהכפר טובא זנגריה נפגע ממשאית נוסעת ונפצע באורח קשה. הוא פונה על ידי אביו לבית החולים "זיו" בצפת, שם מת מפצעיו. המשטרה איתרה את נהג המשאית שפגע בילד, גם הוא תושב הכפר, שטען כי לא הבחין בו. הנהג נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק