אמבולנס. ארכיון
המצילים הפכו לניצולים. ארכיון | צילום: חדשות 2

פראמדיקים של מד"א ניצלו מלינץ' אכזרי: ביום שלישי השבוע, חש צוות טיפול נמרץ מהיישוב עופרה לטפל במקרה של תאונת דרכים ליד הכפר חיזמה מצפון לירושלים. במקום היו שתי פצועות - נערות ערביות ממזרח ירושלים. החובשים החלו לטפל בהן, אך עד מהרה הפכו לקורבנות בעצמם כשבני משפחתן של הפצועות הגיעו למקום - והחלו להכות את הצוות נמרצות.

"פתאום עצרה בחריקת גלגלים מכונית פולקסווגן וממנה יצאו שלושה צעירים ערבים שהתחילו לקלל ולברר מי הנהג שפגע בבנות המשפחה שלהם", סיפר ש', פראמדיק מד"א שנפל קורבן לתקיפה. אחרי שהוסבר לבני המשפחה שמדובר בתאונה עצמית, החלו הקרובים לתקוף אותו ואת הצוות. "הם התחילו לקלל את צה"ל, מד"א וכל מה שמזוהה עם המדינה. קראו לנו 'מניאקים ויהודים מזדיינים'. היינו בהלם מעוצמת השנאה".

עד מהרה הגיעו למקום תושבים פלסטינים אחרים מהמקום והחלו להכות בחוזקה על האמבולנס. ש' החליט להגן על צוותו, והורה להם להינעל ברכב. "התוקפים קיללו ודחפו אותי, עד שנוצר מצב שבו הקיפו אותי יותר מעשרה ערבים שהתחילו לחבוט בי באגרופים בצלעות ובראש. עברתי לא מעט דברים, טיפלתי בלי סוף בתאונות עם נפגעים ערבים, זה חלק מהשגרה שלנו, אבל דבר כזה בחיים לא קרה לי", סיפר ש' בכאב והוסיף: "תפקידי הוא לעזור לאנשים ולהציל אותם, ופשוט עצוב שככה זה נגמר.

לבסוף הגיעו למקום שוטרי מחוז ש"י שהשתלטו על האירוע ועצרו את התוקפים - תושבי מזרח ירושלים. הם יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם, וככל הנראה יוגש נגדם כתב אישום.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק