התפתחות דרמטית בחקירת רצח הנער יפתח מור יוסף, שנורה למוות במהלך ניסיון חיסול של העולם התחתון לפני כשלושה שבועות ברמלה. חוקרי ימ"ר מרכז עצרו היום חשוד נוסף ברצח הנער, זאת נוסף לשלושת החשודים שכבר עצורים בפרשה. שמו של העצור: יוסי באשה, צעיר בסוף שנות ה-20 לחייו.

גורמים בכירים במשטרה המעורים היטב בחקירה אמרו לחדשות 2 על העצור כי הוא "גורם מפתח" שיוביל אותם לפענוח הפרשה. לטענת החוקרים, החשוד מכיר את שלושת החשודים העיקריים בצורה זו או אחרת, ועשוי כאמור להביא להפללת החשודים ברצח. מחר יובא החשוד להארכת מעצרו בבית משפט השלום ברמלה.

פרקליטו, עו"ד עבד אלנאבלסי, מסר לחדשות 2 כי למרשו אין שום קשר עם שאר החשודים ברצח. עורך הדין הוסיף: "הוא בכלל לא יודע כלום על הפרשה".

"סכסוך בין עבריינים הוביל לרצח"

לפני כשבוע עצרו שוטרי ימ"ר מרכז שלושה צעירים בחשד למעורבות ברצח. השלושה, תושבי המרכז בשנות ה-20 לחייהם, מוכרים למשטרה מעבירות קודמות, וצו איסור פרסום מוטל על פרטיהם. מפקד מחוז מרכז, ניצב ניסים מור, התייחס למעצרם של החשודים המוכרים למשטרה, והנחה לעשות כל מאמץ כדי לקדם את החקירה ולגבש תשתית מתאימה להעמדת שני הצעירים לדין.

גורם בכיר במשטרה המעורה בחקירת הרצח אמר לחדשות 2: "ההערכה שלנו התממשה: מדובר בסכסוך בין עבריינים מהדרג הבינוני ומטה על רקע חובות כספיים. העבריין שנפצע, עינב כהן, מכיר את  החשודים ומדובר בסכסוך ביניהם".

קורבן חף מפשע

"אני רואה בחומרה את האירוע, בייחוד לאור הפגיעה באזרח חף מפשע", ציין ניצב מור. עוד הוסיף מפקד המחוז כי כוחות המשטרה יגבירו נוכחות ובולטות במקומות הומי אדם - זאת לטובת "הגברת תחושת הביטחון בקרב הציבור".

מחקירה ראשונית של העבריינים שנעצרו, עולה כי הירי בוצע בעקבות סכסוך פנימי - שעל פרטיו עדיין מוטל צו איסור פרסום. "מדובר בתיק רגיש מאד", סיפר גורם במשטרה לחדשות 2 באינטרנט. עוד הוסיפו במשטרה כי לא היה כל מידע מוקדם על כוונה לפגוע בעבריין שהיה במקרה לצידו של יפתח ז"ל.

רפ"ק מיכה לוין, ראש מחלק בילוש בימ"ר מרכז, הדגיש כי לצד העבודה המאומצת שביצע צוות החקירה, הקפידו החוקרים לשמור על קשר עם משפחתו של יפתח ז"ל, דיברו איתם לפחות פעם ביום ועידכנו אותם בכל ההתפתחויות בחקירה.

"מדובר באירוע טרגי שילד נפגע בו מכדור תועה, ימ"ר מרכז שמה דגש על פענוח המקרה ונתנה לו עדיפות גבוהה במיוחד", הוסיף רפ"ק לוין.

האירוע המזעזע בו נפל יפתח בן ה-16 וחצי קורבן למלחמת עבריינים אירע בליל ה-5 באוגוסט. הנער ישב עם חבריו ברחוב בר אילן ברמלה, כאשר לפתע הגיחו שני רוכבי אופנוע וירו לעבר העבריין עינב כהן שנפצע קשה באירוע. כתוצאה מהירי נפגע גם יפתח ומאוחר יותר נפטר בבית החולים "אסף הרופא".

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק