חשד למקרה נוסף של רצח והתאבדות, השני בתוך פחות משבוע: גבר ואישה בשנות הארבעים לחייהם נמצאו מתים בדירה ברחוב בן צבי בקריית ארבע.

סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר נמסר למד"א מרחב ירושלים על גבר ואישה שנמצאו ללא רוח חיים בדירתם בשכונת החרסינה בקריית ארבע. לרופא שהוזעק למקום לא נותר אלא לקבוע את מותם של השניים. כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירת האירוע והחלו בחקירת התקרית הקשה. על פי ממצאים ראשונים עולה חשד כי הרקע לאירוע הוא פלילי וכי מדובר במקרה נוסף של אירוע והתאבדות - השני בתוך חמישה ימים. שמם של בני הזוג הותר הבוקר לפרסום: גבי טוויטו בן 49 ומזל טוויטו בת 44.

מחקירה ראשונית של נסיבות האירוע עולה כי הנשק ששימש את הבעל ברצח שייך לבנם של השניים, חייל בשירות סדיר בצה"ל. שירותי הרווחה סיפרו כי בני הזוג היו מוכרים להם מאירועי אלימות קודמים.

ביום ראשון: רצח והתאבדות בקריית מוצקין

אביבה מקש, בת 45 ואמא ל-4 ילדים, נורתה למוות בדירתה. לצידה נמצא בעלה לשעבר, משה ג'מבר בן ה-48, עם פצע ירי בחזה. הוא פונה לבית החולים במצב אנוש ומאוחר יותר מת מפצעיו. הבת הצעירה של השניים, פעוטה בת שנתיים בלבד, ואמה של הנרצחת, שהו בדירה בזמן הירי. לבני הזוג עוד שלושה ילדים.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו ביום ראשון בלילה לדירה ברחוב דרך עכו בקריית מוצקין, נחרדו לגלות גבר ואישה מוטלים ללא הכרה בחדר השינה. על פי החשד ירה הגבר, בן 48, ארבעה קליעים בפלג הגוף העליון של גרושתו. דקות לאחר מכן ירה הבעל בעצמו בחדר אחר בדירה. הירי בוצע מאקדח שמחזיק האיש ברישיון מתוקף עבודתו כמאבטח.

"הגבר נפגע מירי בחזה והאישה הייתה ללא רוח חיים מוטלת כשסביבה שלולית דם", סיפר הפרמדיק שלמה זולר לחדשות 2 באינטרנט, והוסיף: "לצערי הרב לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה של האישה". הגבר פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש ובהמשך הלילה מת מפצעיו.

"כאבא לילדים זה היה שובר לב"

לבני הזוג ארבעה ילדים, שמתוכם הבת הקטנה - בת שנתיים בלבד - שהתה בדירה בזמן הירי וראתה חלק ממחזות הזוועה. "המראות היו קשים מאוד. כשהגעתי למקום היו שם ארבעת הילדים של בני הזוג", סיפר פרמדיק מד"א-כרמל שלמה זולר. "נשמעו זעקות שוברות לב. כאבא לילדים זה היה לי קשה מאוד. אנחנו במד"א מתורגלים באירועים כמו זה, אבל בכל פעם זה קשה מחדש", הוסיף.

בני הזוג לא היו בקשר בשנים האחרונות, אך השכנים מספרים כי לאחרונה הם שקלו את האפשרות לחידוש הקשר. הבעל הועסק כמאבטח בחברת שמירה ועל פי החשד השתמש בנשקו האישי לביצוע הירי. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי בני הזוג לא מוכרים למשטרה מתלונות קודמות. ילדיהם של בני הזוג הועברו בשלב לבית אחותה של האם והם מטופלים על ידי גורמי הרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק