צופים בכם מלמעלה: משטרת התנועה הכניסה לשימוש בחודשים האחרונים כלים נוספים למעקב אחרי עברייני התנועה. כחלק מהמלחמה בתאונות הדרכים, הצטיידה המשטרה במסוקים עם מצלמה. הצילומים מהאוויר ודיווחי הטייסים מסייעים לניידות על הקרקע לעצור נהגים שביצעו עבירות תנועה.

בתיעוד שמובא לפניכם ניתן לראות כי נהג שביצע עקיפה מסוכנת על קו לבן בכביש הצר בין עמק האלה לצור הדסה תועד היטב בעדשת המצלמה של המסוק המשטרתי. טייס המסוק העביר דיווח מיידי לניידת התנועה שבאחת הצמתים, וגם כאשר הצליח הנהג לחמוק אל תוך אחד היישובים - כיוון המסוק את הניידת אל הנהג.

גם התירוצים אותם ניסה לספק הנהג בזמן שנתפס, לא הצליחו לשכנע את השוטרת. "היה רכב איטי וכל המכוניות עקפו אותו", אמר לה הנהג. במקרה אחר של עקיפה על קו לבן בכביש עמק האלה-צור הדסה, סיפרה נהגת שנתפסה: "הקו הלבן לא נגמר, רציתי להתקשר למשרד התחבורה כדי להגיד להם שהכביש הזה בעייתי".

בחודש שעבר נרשמה עלייה דרסטית של 20 אחוזים במספר ההרוגים בתאונות הדרכים בהשוואה לינואר אשתקד, לפיכך החליטו באגף התנועה להגביר את האכיפה ולרכוש גם מספר בלוני צפלין עם מצלמה. עכשיו מקווים באגף התנועה כי מכיוון שהנהגים ידעו שהם במעקב תמידי - יופחת מספר עבירות התנועה אותן מבצעים הנהגים בכבישי ארצנו.