תאונת הדרכים שבה היה מעורב רכבו של המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו, שנהגו נסע באור אדום, ממשיכה לעורר מבוכה גדולה בקרב בכירים במשטרה. בתגובה ראשונה מאז התקרית אומר רוכב האופנוע שנפגע קל בתאונה: נהג המפכ"ל איים על עדי ראייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היה לידי הולך רגל, אמרתי לו: 'תגיד, אתה ראית שהוא עבר באדום?'", סיפר רוכב האופנוע. "הנהג של המפכ"ל היה לידו ושמע את זה. הוא אמר לו 'אני מציע לך לעזוב את המקום, שלא תסתבך, אני אסבך אותך'. ואז הבן אדם הלך, אמר לי 'אני לא רוצה בעיות, אני מפחד להסתבך'".

לדברי רוכב האופנוע, נהג המפכ"ל לא הציע לו כל עזרה רפואית. "הנהג אמר לי שלא נסע באדום", תיאר. "אחר כך ביקש ממני לזוז הצידה כדי שהמכוניות יעברו. כשבא האמבולנס הוא אמר לפרמדיק: 'מה קרה לך? לא קרה לו כלום. הוא הלך ברגל עד לפה'".

הנהג הושעה מהמשטרה

לרוכב האופנוע זעם גדול בעקבות המקרה. "הכוח בידיים שלהם, הם עושים מה שהם רוצים", אמר. "הם שקרנים, להם מותר להעלים ראיות. אם לי זה היה קורה היו מכניסים אותי לבית סוהר. נראה לי שלו אפילו לא ייקחו את הרישיון.

עורך דינו של רוכב האופנוע, צדוק חוגי, טוען כי ישנה עדת ראייה שראתה את האירוע מתחילתו ועד סופו. "לשמחתנו היא לא חוששת לומר במשטרה את האמת", אמר.

במשטרה מתנערים מכל ניסיון לייחס אחריות לתאונה על המפכ"ל דנינו. לדבריהם, הוא ישב בזמן התאונה במושב האחורי והיה עסוק בענייניו. הם הדגישו כי הוא לא יכול לראות בכל רגע נתון מה קורה בנסיעה שלו. המפכ"ל העיד כי הבחין במתרחש רק לאחר שאירעה ההתנגשות.

בנוגע לשאלה מדוע לא יצא דנינו מרכבו וסייע לרוכב האופנוע שנפגע, מבהירים במשטרה כי המאבטח שישב עמו ברכב אסר עליו לצאת. לדבריהם ההנחיות במקרים כאלה הן ברורות מאוד. המפכ"ל לא יכול לצאת מהרכב מכיוון שהוא לא יודע מה עומד מאחורי האירוע. עוד הוסיפו שם כי הפ מתייחסים בחומרה רבה לתקרית ונהג הרכב הושעה מהמשטרה.